Oleju przybyło.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Oleju przybyło.

Postprzez enioTcz » 1 lut 2013, o 00:14

Historia zaczyna się jakieś ponad pół roku temu gdy pewien niedoświadczony amator wymieniał mi olej w moim Golfie III 97r. 1.6 benzyna 74kW i wlał go o pół litra za dużo.
Niby nie problem olej po jakimś czasie spuściłem i było okej do czasu gdy po pewnym czasie zauważyłem jego brak ... Zrobiłem dolewkę fakt troszeczkę może przesadziłem bo znalazłem się w położeniu max. Olej był w porządku do pewnego czasu (jak przyszła odwilż, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie) sprawdziłem poziom i oleju stało się za dużo. Płynu z mojej obserwacji nie ubywa a olej nie ma zapachu benzyny, nawet dziś odessałem ciutek aby się upewnić.
Robię raczej krótkie dystanse tyle co z 6 km do pracy tam i z powrotem z 4 razy w tygodniu.
Myślę żeby udać się z tym do mechanika bo niepokoi mnie ta sprawa lecz chciał bym jeszcze poznać na ten temat wasze zdanie. Czy mogła mieć na to wpływ ta dolewka?

Załączam foto oleju na bagnecie chodź kolor dużo nie powie ( na korku standardowo masekło)

Foto

Normalnie jest go z 1 milimetr więcej ale teraz trochę ściekł od ruchów bagnetem.

Pozdro i czekam na was :)
enioTcz
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:24
Lokalizacja: Gdynia

Oleju przybyło.

 

Postprzez Imper » 1 lut 2013, o 00:28

zlej do odpowiedniego stanu i sprawdz za jakis czas
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Dinuś » 1 lut 2013, o 20:34

na moje spuść olej zeby był stan i bedzie grało jak go przybedzieto moze uszczelka sie kłania a jak ubedzie to moze go przepala :P
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez enioTcz » 2 lut 2013, o 19:03

Uszczelka raczej jest w porządku bo płynu chłodniczego nie ubywa. Odessałem go z 300 ml i jest teraz ok, zobaczymy co będzie dalej ;p
enioTcz
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:24
Lokalizacja: Gdynia


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 13 gości