Olej MOBIL

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Olej MOBIL

Postprzez k-m-r1 » 21 sty 2012, o 22:05

Witam dziś kolejny raz wyminiłęm olej jednak trochę czytałem co i jak i co kto poleca tylko moje pytanie na czym wszyscy opierają swoje przypuszczenia????????????????

pytam dlatego że doświadczalnie kolega poprzednio zalał w golfa syntetyczny olej przebieg jakis tam ponad 300 tutaj radzili by półsyntetyk wlewać ...
no ale to było doświadczenie więc zalał jeździł km mineły teraz zalał najtańszy syntetyk i podobnie nic sie nie dzieje trochę przeraziliśmy się bo to nie możliwe z tych wszystkich porad silnik prawie by nam odparował ale jeździ ja dziś zalałem mobil 2000 jedyne co dostrzegam to cichsza praca po każdej wymianie która z czasem powraca do standardowego chałąsu podobnie u kolegi było moje pytanie po przeczytaniu

ofert producentów olejów jaka jest różnica między nimi? tak na prawdę to dla mnie żadna prucz ceny i drobnych wahań w poszczególnych wartościach

ale przede wszystkim dla mnie ważny jest chwyt reklamowy
gdzie każdy olej jest do wszystkiego i każdy nadaje sie do ciężkich warunków pracy
przykładem jest opis

Kod: Zaznacz cały
Oleje z nowej linii Mobil Super zapewniają ochronę silnika na poziomie optymalnym i dopasowanym do różnorodnych warunków eksploatacji, napotkanych podczas jazdy. Zostały zatwierdzone do stosowania przez wiodących producentów pojazdów.

Mobil Super 3000 X1 5W-40 powstał w oparciu o technologię syntetyczną.
Jego formulacja pozwala uzyskać wyjątkowe osiągi w szerokim zakresie warunków eksploatacji. Mobil Super 3000 X1 jest zalecany szczególnie tam, gdzie regularnie występują ciężkie warunki jazdy. Pomaga zapobiegać uszkodzeniom silnika wynikającym z częstej pracy przy dużym obciążeniu. Olej ten spełnia lub przekracza normy API SM/SL/SJ/CF oraz ACEA A3/B3, A3/B4. Posiada największą wśród olejów Mobil Super liczbę dopuszczeń producentów pojazdów: Opel GM LL-B-025, Porsche A40, MB-Approval 229.3, VW 505.00, VW 502.00, BMW Long Life 98, Peugeot/Citroen Automobile PSA B712296.

Mobil Super 2000 X1 10W-40 to semisyntetyczny olej silnikowy, opracowany w celu zapewnienia najwyższych osiągów w szerokim zakresie warunków pracy.
Szczególnie zalecany jest tam, gdzie sporadycznie występują ciężkie warunki jazdy. Mobil Super 2000 X1 10W-40 pomaga zapobiegać uszkodzeniom silnika, wynikającym z pracy przy dużym obciążeniu. Skutecznie utrzymuje czystość silnika oraz zabezpiecza go w szerokim zakresie temperatur. Olej ten spełnia lub przekracza normy API SL/SJ/CF, ACEA A3/B3 oraz posiada dopuszczenia VW 505.00, VW 500.00 i MB-Approval 229.1.
W ofercie firmy dostępny jest również olej przeznaczony szczególnie do samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne - Mobil Super 2000 X1 Diesel 10-40.

Mineralny Mobil Super 1000 X1 15W-40 został opracowany specjalnie w celu zapewnienia wysokich osiągów i ochrony silnika w najczęściej napotykanych warunkach pracy.
Jest szczególnie zalecany do codziennej jazdy w normalnych warunkach, w niemal wszystkich rodzajach pojazdów. Mobil Super 1000 X1 15W-40 spełnia lub przekracza normy przemysłowe i producenckie API SL/SJ/CF oraz ACEA A3/B3. Ponadto posiada dopuszczenia VW 505.00 oraz MB-Approval 229.1. W ofercie firmy dostępny jest również olej przeznaczony szczególnie do samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne - Mobil Super 1000 X1 Diesel 15W-40.




Czy Wy mieliście podobne odczucia ?Ze reklama dźwignią handlu? a trendy rynku kształtują naganiacze i zachwalacie na forach??
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Olej MOBIL

 

Postprzez Sivy » 22 sty 2012, o 01:46

k-m-r1 napisał(a):Witam dziś kolejny raz wyminiłęm olej


Co wlałeś ?
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez k-m-r1 » 22 sty 2012, o 22:31

Mobil Super 2000 X1 10W-40
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Golfik1986 » 22 sty 2012, o 23:09

pewnie chwyt i to na pewno. ja do terazniejszego parcha zmienilem kilka dni temu i nie wiem czy sobie cos wkrecilem czy tak jest na starym bylo slychac zawory klepanie z rana a teraz ich nie slychac pewnie jakis bajkozol bo za chwile znow mu sie zachce :-P wiem w kazdym razie jak mialem diesla zmienilem olej bo bylo slychac szklanki z rana zalalem valvoline jakis pro super 3000 gt ultra sport czy cos takiego :lol: to hydro sie uspokoilo z rana
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez trollu » 23 sty 2012, o 01:49

olej to temat rzeka, nie chce mi się teraz szukać i wrzucać ale prawda jest taka że czasami półsyntetyk jest lepszy od pełnego syntetyka a producenci tak mieszają z nazewnictwem że syntetyk to nie syntetyk.
ja tam jeżdżę na mobilu 10W 40 i jest git ;-)
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez pablo294 » 23 sty 2012, o 18:02

Koledzy ja mam własnie głośne szklanki, jaki olej pomoże ? :)
pablo294
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 16:22
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez trollu » 23 sty 2012, o 19:14

pablo294 napisał(a):Koledzy ja mam własnie głośne szklanki, jaki olej pomoże ?

powiem szczerze że na głośne popychacze najlepsza jest ich wymiana.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez pablo294 » 23 sty 2012, o 19:24

tak, ale funduszy na takie cos brak, a zbliza mi sie okres wymiany oleju dlatego pytam. Aktualnie jest jakistam shell 10w 40
pablo294
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 16:22
Lokalizacja: Rybnik


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron