Odpala i gaśnie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Odpala i gaśnie

Postprzez Abominus » 29 paź 2012, o 21:46

Mam taki drażniący problem w moim aucie otóż dokucza mu pewna dolegliwość, która objawia się w następujący sposób. Odpalam auto, ładnie zaskakuje wchodzi na obroty i od razu gaśnie. Czasem zaskoczy za drugim razem a czasem za piątym i normalnie pracuje. Dolegliwość ta w okresie letnim zdarzyła mi się może dwa razy natomiast zimą częściej i tak też jest teraz, praktycznie za każdym razem muszę go odpalać po kilka razy aż zaskoczy. Zauważyłem jednak, że gdy najpierw kilkakrotnie przekręcę kluczykiem do zapłonu(3-5 razy) i następnie do odpalenia, to odpala od razu lub gdy przy odpaleniu dam ostro gazu tym samym podając od razu dużą dawkę paliwa to Golfik pracuje tak jak powinien. Lecz nie chcę odpalać tymi sposobami i wolę bymój rydwan zaskakiwał tak jak na Golfa przystało. Dodam, że wymieniałem czujnik halla i filtr paliwowy. Co zatem może być powodem tej usterki?
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

Odpala i gaśnie

 

Postprzez mateusz_918 » 29 paź 2012, o 21:49

sprawdź cisnienie pąpy paliwa
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Abominus » 31 paź 2012, o 20:18

No tak ale czy da radę to sprawdzić samemu czy u mechanika? Może pompa już nie daje rady tłoczyć dobrze paliwa? albo przewody paliwowe może są temu winne?
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Radzio918 » 31 paź 2012, o 20:41

Ciśnienie paliwa sprawdzisz manometrem :-)
Avatar użytkownika
Radzio918
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 22:08
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dinuś » 3 lis 2012, o 11:16

ja miałem podobny obiaw w 1.6 to akurat tam była kostka stacyjki , odpalił i rozłączył i za którymś razem chodził ale ,sprawdz tak jak pisze poprzednik moze ta pompa nie daje juz tego ciśnienia co powinna dac i nie nabija ,najszybszy sposób to zdjąć przewód paliwowy z jedno punktu zasilający i ktoś musi na zapłon przekręcić i wyłączyć powinno siknąć mocno :) jak nie to znaczy ze nie nabija tle :D
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości