Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Postprzez metrix » 26 maja 2018, o 18:15

Temat większości pewnie znany, tzn. niskie ciśnienie oleju, zakładam nowy temat, ponieważ nie mogłem nigdzie znaleźć rozwiązania mojego problemu, mówię również o innych forach, a więc do rzeczy.
Pacjent Golf 3 1.4 60KM rok 1997, kod silnika AEX, świeci się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przy niskich obrotach, na ciepłym silniku (przy około 1000obr/min i więcej kontrolka już się nie pali)
Po pierwsze gdzie znajduje się czujniku niskiego ciśnienia i jaki ma kolor? Czujniki wysokiego ciśnienia (jezeli to w ogóle ten co myślę, ale miejsce się zgadza) jest niebieski
Po drugie jak w ogóle zmierzyć ciśnienie oleju, jeżeli ktoś wie to prosiłbym o napisanie punkt po punkcie również takie rzeczy gdzie podpiąć manometr itp
metrix
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 paź 2017, o 20:40
Lokalizacja: Poznań
Rocznik: 1997
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

 

Re: Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Postprzez tdu1705 » 22 sie 2018, o 17:31

Kolor niebieski jest od niskiego ciśnienia właśnie, sprawdź jakie masz ciśnienie, jak będzie dobre to może się okazać że pierścień oporowy wału jest wyrobiony i do wymiany, ja to mam w swoim 1.6 aee, ciśnienie dobre, trochę większe od tego co ma być, ale jest mała nieszczelność i się od razu kontrolka zaświeca
tdu1705
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 12:38
Lokalizacja: Bytom
Rocznik: 1997
Silnik: AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości