Nie podaje oleju na góre silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez Perseusz » 26 mar 2016, o 17:15

Witam, koledzy problem z silnikiem 1.8 otóż zaczęło się od dziwnego nalotu pod korkiem oleju ,mechanik stwierdził ze tak się robi jak jest zimno i nie ma za dużego przebiegu że najlepiej pojeździć , po przejechaniu około 50 km zapaliła się kontrolka oleju i sygnał dźwiękowy , olej na bagnecie stan idealny ale nie podaje oleju na górę silnika :kwasny: czy to przez ten nalot mógł się zapchać smok lub pompa padła całkowicie ? Lub jakaś inna przyczyna? pozdrawiam
Perseusz
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 09:03
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Nie podaje oleju na góre silnika

 

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez GolfiarzJR » 26 mar 2016, o 23:47

Pompa oleju moze nie dawać takiego cisnienia , co do tego "żuru" to norma zbiera się nagar przez jazde w mieście krótkie odległości wystarczy pojechać jakąs trase około 10-20km przy wyzszych obrotach i powinno się zmienić
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez Perseusz » 27 mar 2016, o 06:02

Czyli może pomoże samo wyczyszczenie pompy ewentualnie wymiana , dzisiaj miska w dół i zobaczę ale bez kanału trochę będzie niewygodnie .
Perseusz
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 09:03
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez krzyś » 27 mar 2016, o 11:38

A pomiar ciśnienia oleju robiłeś? jak stwierdziłeś ,że nie podaje oleju na głowicę?
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez VolDan » 27 mar 2016, o 11:46

jeśli głowa chodzi na sucho to nie podaje ;) nie skasuje luzu a to słychać wyraźnie ;P poza tym wystarczy wykręcić czujnik i zobaczyć czy jest mokry
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez krzyś » 27 mar 2016, o 12:02

Ameryki nie odkryłeś natomiast autor o tym nie wspomina.. a z tym czujnikiem to pojechałeś, podejrzewam, że będzie mokry nawet jak nie dostaje oleju bo przecież nie wyparował a nowego czujnika nie wkręcał... ja odpaliłbym silnik i zobaczył czy siknie..
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez VolDan » 27 mar 2016, o 14:08

ale Ty odkrywczy ;) jak byś nie wiedział czujnik jest wysoko. jeśli jest odpowiednie ciśnienie czujnik będzie mokry a nie raptem wilgotny.
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nie podaje oleju na góre silnika

Postprzez Perseusz » 28 mar 2016, o 10:21

Stwierdziłem na podstawie tego że jest sucha , wykręciłem filtr oleju i ten olej to masakra gesty , w sumie jak czekolada rozpuszczona olej był wymieniany jakieś 1000 km na warsztacie zalali mi Lotosa mineralny 15W40 , ,czy to aby nie za gesty oilej ? taki mechanik osiedlowy stwierdził ze jak te masełko wymieszało się z olejem to zamuliło filtr i pompa nie dawała rady przegnić tego oleju na górę , co sądzicie o tym teraz wypadało by zrobić płókanke podpowiecie jak to zrobić jakiego oleju użyć do tego i czy dodac jakiegoś środka , luzu na panewkach nie ma , i jakim olejem najlepiej zalac silnik po płukance , pozdrawiam
Perseusz
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 09:03
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości