MFA

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

MFA

Postprzez MarcinKowalczuk » 4 lis 2007, o 12:45

Witam,
Co może być przyczyną błędnego wskazywania spalania silnik 1,8 90Km+LPG?
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

MFA

 

Postprzez Bartek19mm » 4 lis 2007, o 13:10

Mam identycznego golfa jak ty i również z LPG. Pojechałem kiedyś do mechanika bo myślałem że sonda mi padła, co sie okazało sonda była dobra tylko gazownicy przy montażu instalacji tak dziwnie ją podłączyli że przy teście sondy wykazywało jakby była zepsuta. Do tego czasu komputer pokazywał mi spalanie na poziomie 8-10l/100km w zależności od jazdy. Owy mechanik podłączył sondę wg schematu i efekt jest taki że komputer pokazuje 14-16l na 100 a defakto spalanie się nie zmieniło. Także jeżeli nie pali ci tyle co piszę nie ma się co przejmować.
Avatar użytkownika
Bartek19mm
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 12:53
Lokalizacja: Bukowno

Postprzez MarcinKowalczuk » 4 lis 2007, o 21:58

W sumie masz racje. Mi pokazuje między 14-20L a co do sondy to ostatnio wykrułem że czarny kabel który od niej odchodzi i idzie do kostki to jest przecięty i teraz nie wiem czy go podłączyć czy też nie bo nie wiem co było przyczyną odcięcia go może sonda jest walnięta i golfik palił gigantyczne sumy gazu lub paliwka i ktoś odcioł go specialnie a mogło tak być bo mam to autko od nie dawna a w zasadzie sporo pali bo ok 13l gazu w mieście i 8,5 na trasie.
A wiem co robić.
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kryminal84 » 4 lis 2007, o 23:54

Ja ma ten sam problem i zgadzam się z wypowiedzią Bartka. Że spalanie gazu jest mniejsze niż pokazuje komputer. Sprawdzałem to tankując butle gazu do pełna i po przejechaniu 100 km porównałem ilość gazu jaką powinien spalić samochód według komputera, a jaka została zatankowana na stacji gazowej. Okazało się że spalanie gazu jest znacznie mniejsze niż pokazuje MFA.
kryminal84
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sie 2007, o 12:24
Lokalizacja: Garwolin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości