Magiczny przycisk przy wlewie paliwa

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Magiczny przycisk przy wlewie paliwa

Postprzez edwin » 8 kwi 2015, o 20:00

Witajcie Koledzy :) Zanim napisze post to powiem ze jeśli jest w złym dziale to proszę o przesunięcie Moderatorów :) Dzisiaj kumpel powiedział mi przy wlewie paliwa do baku jest jakiś przycisk odpowietrzający zbiornik czy coś takiego. Faktycznie coś tam jest. Znalazłem na forum i nie tylko ze jest to odpowietrznik zbiornika paliwa. Kumpel powiedział mi że dobrze raz na jakis czas odpowietrzyć sobie nim bak. Ja się na tym nie znam a kumplowi nie ufam na tyle jak Wam Koledzy - ekspertom od MK3 :) Dlatego mam pytania : CO da takie odpowietrzenie baku i czy śmiało mogę go nacisnąć. Dzisiaj tankowałem do pełna i boję się że jak go odpowietrzę żeby nie spadło mi wskazanie paliwa. Nie śmiejcie sie ze mnie ale ja naprawdę :oops: się na tym nie znam. Co daje takie odpowietrzenie i czy naprawdę warto to raz na jakiś czas robić ? Jeśli tak to robić to na psutym baku czy mogę np zrobić to po zatankowaniu do pełna ? Golf jest w benzynie 1.4 jesli to ma jakies znaczenie. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :) Edwin
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Magiczny przycisk przy wlewie paliwa

 

Postprzez Kusza » 8 kwi 2015, o 21:07

http://images61.fotosik.pl/186/25b1e41f0997acf0med.jpg chodzi Ci o to?


To jest zawór od komór powietrznych tuz przy baku - odpowiadają za bezpieczeństwo w razie napełnienia całego baku i wzroście temperatury - może rozsadzić .

Cytat z innego forum.
Kusza
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 12:14
Lokalizacja: Gowino

Postprzez k-m-r1 » 8 kwi 2015, o 21:07

to teraz kup 2 piwa
wez tego magicznego kolegę i postaw mu piwo
jak wypije powiedz ze zielonego pojęcia nie ma o tym co mówi a wkręcać może teściową.

bak sa sie odpowietrza

magiczny przycisk to chyba gumka od trzpienia z centralnego zamka co by nikt wlewu nie otwierał

bak sam sie odpowietrza
wskazanie paliwa zależy od ilości paliwa i tego jak auto stoi
na płaskim czy po skosie tak układa sie pływak i pokazuje wysokość paliwa w nim.

Nie wiem czy autor ma jeszce jakieś magiczne pytania

+ za rozsądek
+ za to że nie odrazu uwierzyłeś koledze ale można zapytac brata ojca lub innego znajomka
+ za dobry opis i konkretny post

jeśli nie ma wiecej pytań proponuję zamknąć i kupic te 2 browary

PS polecam namysłów mają dobre piwa np zamkowe :) ale kluczyki chłopaki odstawcie jak pijecie BROWARRRR :wstyd:
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez edwin » 8 kwi 2015, o 21:21

Więc tak jak myślałem. Dziękuje :) Nic nie ruszam. Ja sie nie znam ale przynajmniej nie gadam głupot i nie roznoszę ich na 4 strony świata tak jak niektórzy (czyt. mój kumpel wielki znawca) Dzieki wielkie i pozdrawiam. Ile chciałem wiedzieć tyle się dowiedziałem. :)
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości