Liczby, kody itp na silniku. Wiek silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Liczby, kody itp na silniku. Wiek silnika

Postprzez Kordi » 14 gru 2012, o 13:31

Witam,

Właśnie doczytałem się że mechanik przełożył mi silnik 1.8 z AAM na RP (dobrze wiedzieć) :)

To że rp'k wyczytałem nad podstawą filtra olejowego a pod wężem chłodnicy wychodzącym z głowicy. Na silniku jest jeszcze wybitych kilka innych rzeczy:

1. Numer na głowicy u samej góry na wysokości wlewu olejowego (koło haka) - co on oznacza i czy można go gdzieś rozkodować?

2. Koło oznaczenia silnika (RP) jest numer - co on oznacza i czy można go gdzieś rozkodować?

3. Czy są gdzieś jeszcze wybite coś mówiące numery i czy można je rozkodować? :))))

Chciałbym się dowiedzieć ile ten silnik ma lat i która to wersja RP - z passata B3 czy golfa II bo niby czymś tam się różną - da radę coś takiego zrobić?
Silnik wzięty ze szrotu, leżący wśród wielu innych, anonimowy, bez auta :PP

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników
Łukasz
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Liczby, kody itp na silniku. Wiek silnika

 

Postprzez mate157 » 14 gru 2012, o 13:50

Słyszałem że w niemcowni na głowicy piłują te "dziubki" i że niby to oznacza ilość km przejechanych, ale nie wiem jak to się ma w praktyce. Numer silnika Ci wiele nie powie. W przypadku silnika 2e na bloku jest nabity rocznik dużymi cyframi.
Avatar użytkownika
mate157
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 19 wrz 2011, o 12:46
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Kordi » 16 gru 2012, o 12:26

Dzięki mate157, temat do zamknięcia! :)
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości