ledwo co pali słaby czarne świece

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

ledwo co pali słaby czarne świece

Postprzez dawid18941 » 7 kwi 2016, o 15:38

Witam, Posiadam silnik 1.6 AEE i głupieje na obrotach wyczytałem na forum ze trzeba przesmarować przepustnice bo może się zawiesza Rozebrałem ten plastik czarny i zacząłem Psikac sprayem ze smarem(k2 07). Odpalił kilka razy, poszedłem do domu jak już wróciłem odpalił po czym zaczął falować aż zgasł. Później ledwo co odpalił. Rozrząd jest dobrze ustawiony cewka także sprawna. kopułka palec jak nowe, Ciśnienie na garach po 10. Mogło zrobić sie zwarcie w przepustnicy od tego smaru i coś się spaliło? Proszę o pomoc.
dawid18941
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 20:12
Lokalizacja: Warmia mazury
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

ledwo co pali słaby czarne świece

 

Re: ledwo co pali słaby czarne świece

Postprzez golf 1.4 » 8 kwi 2016, o 17:07

Zacznij od wymiany palca i kopułki albo chociaż przeczyść papierem np 800 i zobacz czy pomoże, jeśli tak to zmień te części. Kiedy Kable zmieniane i świece? może warto odpalić auto w nocy gdzie jest kompletna ciemność i popryskać wodą po kablach i sprawdz czy nie skaczą Ci iskry po przewodach... Cewka na 100% nie ma nic do tego, jeszcze możesz wypiąć kostkę od czujnika temperatury (ten na 4 piny) na odpalonym i zobaczyć czy obroty wzrosną jeśli tak to czujnik do podmianki... czujnik temperatury wody odpowiada za dawkę paliwo-powietrze więc jeśli masz czarne świece i CI go zalewa to na bank jest to wina czujnika (przerabiam to co roku po zimie)
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: ledwo co pali słaby czarne świece

Postprzez dawid18941 » 8 kwi 2016, o 19:59

Wogóle nie ma siły nawet odpalić i strasznie strzela pod maską podczas kręcenia. Święcę iskrę dają, kopułka ładna czysta jak nowa. Kostkę od czujnika także odpinałem.
dawid18941
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 20:12
Lokalizacja: Warmia mazury
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: ledwo co pali słaby czarne świece

Postprzez golf 1.4 » 9 kwi 2016, o 12:07

A czy podczas odpalania śmierdzi Ci paliwem? może nagraj filmik i wstaw na yt i podeślij linka. Będzie prościej :p
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: ledwo co pali słaby czarne świece

Postprzez dawid18941 » 27 kwi 2016, o 12:59

Dałem go do elektromechanika okazało się, ze jest wszystko dobrze ustawione. podłączył kompa i sprawdzał. Robił aktualizację czy coś takiego, która nie chciała się zrobi. Auto zaczęło chodzić nawet z podłączoną przepustnica, Tylko jak już jechałem puściłem gaz to zahamował trochę dodał sobie gazu i znów zahamował nie raz kilka razy tak robił. Wczoraj Odpaliłem go i tak samo się zadziało. Mechanik mówił, że to komputer do wymiany. Co wy na to?
dawid18941
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 20:12
Lokalizacja: Warmia mazury
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości