lampka/alarm oleju. pompa? filtr?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

lampka/alarm oleju. pompa? filtr?

Postprzez przemke » 22 mar 2013, o 09:48

Od jakiegoś czasu przy rozruchu migała mi 2-3 razy lampka oleju - co to może oznaczać?
Wczoraj nagle rozległ się alarm (pisk z migającą lampką) w trakcie jazdy na jakąś minutę zanim się zatrzymałem po czym ustał a jak auto zgasiłem to na krótki moment nie było w ogóle reakcji na kluczyk i awaryjnych nawet nie chcial wrzucić, zresetował się też licznik trip i to już nie pierwszy raz taka sytuacja, także może to problem jakiś z elektryką jednak?

Olej był owszem utrzymywany w dolnym poziomie (1/5-1/2 skali na bagnecie) gdyż cały czas dolewam (problem z uszczelniaczami zaworów prawdopodobnie) ale raczej nie mógł mieć jeszcze za sucho.

Jadę dzisiaj do mechanika ale chciałem wiedzieć co to może być, czy mieliście podobne problemy. Ostatnio któryś z Was mi radził włąśnie sprawdzenie ciśnienia oleju, ale moderator bez wyjaśnien niestety musiał skasować wątek :(
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

lampka/alarm oleju. pompa? filtr?

 

Postprzez Deszczi » 22 mar 2013, o 10:02

A maże po prostu czujnik oleju wysyła złe dane :-/ ale na pewno coś z elektryka jedz na komputer
Deszczi
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 23:08
Lokalizacja: Opole Lubelskie

Postprzez palio » 22 mar 2013, o 10:08

Do sprawdzenia czujnik niskiego ciśnienia oleju.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez przemke » 23 mar 2013, o 20:06

Dzięki za sugestie. Byćmoże to nie ten czujnik albo mu na razie przeszło.
Problem alarmu się więcej nie pojawił, auto jeździ ok. Kumpel stwierdził, że to może być zapchany filtr oleju ktory ostatnio faktycznie dalismy jakis tani zamiennik bo tylko taki byl w sklepie akurat. zmienili mi go na mann-a w pobliskim warsztacie i lampka oleju przy rozruchu mruga już tylko raz albo w ogóle więc raczej widać poprawę.
Gość twierdził, że może mi zrobić diagnostykę ciśnienia oleju o co pytałem ale nic pewnie nie wyjdzie w sytuacji kiedy problem nie występuje bo lampka nie mruga i tak samo z diagnostyką na komputerze (120zł u nich).

Ale pewnie jeszcze coś z elektryką jest na rzeczy. Czy jeśli jest jakieś przebicie/zwarcie gdzieś np. na kablu jakimś sporadycznie występujące (resetowanie się licznika) to faktycznie nic nie wyjdzie na komputerze ?
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

Postprzez palio » 23 mar 2013, o 20:11

Jak jest przebicie na kablu to vag nic nie pokaże Vag pokaże dopiero błąd jak będzie jakiś problem ze sterownikiem, czujnikiem, przekaźnikiem itp. jak i błędy sporadyczne z nimi związane.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez przemke » 23 mar 2013, o 20:20

A gdzie tanio zrobić test na VAG ? za 120zl lub niewiele wiecej to chyba sobie kupie kabel/interfejsc zeby samemu sobie sprawdzic ? ;]

Jeszcze przegladajac podobne tematy (cisnienie oleju i kontrolka) natrafilem na wzmianke ze moze byc zwarcie przez zegary.
to by brzmialo logicznie w moim przypadku tutaj

[ Dodano: 2013-03-27, 14:31 ]
Niestety od wczoraj znow zdarzaja mi te sie alarmy, Zazwyczaj tak na 3ce ok 50km/h (cos kolo 2500obr mi sie wydaje, nie mam obrotomierza) i po chwili ustaja.
chcialem zamowic ten czujnik ale pod to oznaczenie silnika koles pytal czy to bedzie niebieski bialy czy szary - ktos moze wie co powinno byc do aam?
przy okazji to czujnik poziomu oleju tez jest?

jesli nie czujnik to chyba pompa? a jesli panewki by puszczaly czy cos podobnego to chyba bylo by slychac/czuc po pracy silnika? (a wydaje sie ok)
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości