który czujnik jest walnięty

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

który czujnik jest walnięty

Postprzez gczester » 16 lis 2007, o 19:25

Mam pytanie który czujnik steruje wentylatorem a który wskażnikiem temperatury czy to jeden i ten sam czujnik? chodzi o to że w mojej dwujce (1,8 na gażniku) szaleje wskażnik od temperatury wskazuje co chce albo nic nie wskazuje i to w trasie. W korku najwyrażniej sie przegrzewa wentylator nie chce się załączyć czasami się załączy ale dopiero po zapaleniu się czerwonej kontrolki na wskażniku. O co tu może chodzic, gdzie konkretnie znajdują sie czujniki i jak je można sprawdzić. Napiszcie jak byście coś wiedzieli.POZDRAWIAM.
Ostatnio edytowano 17 lis 2007, o 11:38 przez gczester, łącznie edytowano 1 raz
gczester
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:18
Lokalizacja: SKIERKI

który czujnik jest walnięty

 

Postprzez cinas » 17 lis 2007, o 06:28

Wentylator włącza włącznik wentylatora, który jest umieszczony w chłodnicy a za wskazania temperatury odpowiada jeden z czujników w wężu wchodzącym do bloku silnika o góry (prawdopodobnie masz tam dwa czujniki - niebieski i czarny jak się nie mylę).
Sprawdzić włącznik możesz przez wykręcenie go z chłodnicy (podstaw miskę bo będzie leciało), zagotuj wodę w garnuszku i podpięty oczywiście pod elektrykę włóż do wody. Po chwili wentylator powinien się załączyć jednak jak jest walnięty to raz zamknie obwód a raz nie no i tym samym włączy lub nie włączy wentylator. Ja bym jednak radził odrazu to wymienieć, koszt to około 30 zł. W swoim MK2 też miałem podobne problemy i po wymianie włącznika wentylatora i czujnika temp. było ok.
Pozdrawiam
PS. Popraw w temacie "ktury" na "który" bo trochę razi ;)
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez gczester » 17 lis 2007, o 11:42

dzięki CINAS za WSZYSTKIE wskazówki. Zaraz zabieram się do roboty.


Ps. już poprawiłem.
gczester
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:18
Lokalizacja: SKIERKI

Postprzez cinas » 17 lis 2007, o 23:16

Spoko. Jak będziesz jeszcze miał pytania w tym temacie to wal śmiało.
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości