Kontrolka Oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Kontrolka Oleju

Postprzez Okonik5 » 14 lut 2014, o 17:46

Witam . Po przejechaniu około 30 km na postoju mruga 2 razy kontrolka oleju . gdy nacisnę gaz , nie mruga , jak puszczę noge z gazu , to mruga 2 razy i to wszystko . podczas jazdy nie mruga tylko po przejechaniu dłuższego dystansu i to na ciepłym silniku na postoju 2 razy zamruga . Olej mam max . Co to może być ?
Okonik5
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 00:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Kontrolka Oleju

 

Postprzez sebastyanov » 14 lut 2014, o 22:01

witaj . na jakim oleju jezdzisz?? . dawno temu byl zmieniany ?? mozliwe tez ze olej robi sie zbyt rzadki po przejechaniu kilkudziesieciu km silnik i traci swoje wlasciwosci a pozatym olej sie rozgrzewa i pompa moze nie podawac takiego cisnienia jak na zimnym silniku . mysle ze wina pompy to nie jest chociaz warto bylo by sprawdzic czy smok nie jest zasyfiony. sprawdzisz to po demontarzu miski olejowej . aha i nie polecam dolewania doktorkow czy innych zageszczaczy oleju bo zniszczysz sobie silnik. jak juz zmienic olej na nowy i zobaczyc jak bedzie . pozdrawiam
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Postprzez Okonik5 » 14 lut 2014, o 22:23

Olej był zmieniany w kwietniu i szykuję kolejną wymianę . Ta kontrolka tylko sporadycznie na biegu jałowym mrugnie . A jakie są objawy padającej pompy ? A może to czujnik ?
Okonik5
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 00:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Postprzez sebastyanov » 15 lut 2014, o 00:31

nie wyglada mi to na cos powaznego . zobacz styki w czujnikach cisnienia oleju. gdyby pompa Ci padala to piszczal by ci licznik masz w nim taki glosniczek i mrugala by ciagle kontrolka oleju.
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Postprzez pietrasiak2 » 15 lut 2014, o 09:39

Mnie się wydaje , że czyszczenie odmy , wymiana filtra i oleju powinna załatwić sprawę i tak jak napisali koledzy styki , styki :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez mirko75 » 20 lut 2014, o 13:21

Witam a ja mam taki problem w golfiku z kontrolką ciśnienia oleju Jak zimny jest ok nic się nie dzieje za to jak przejadę te 10 km temperatura oleju wzrośnie do 70 75 zaczyna szaleć kontrolka i brzeńczyk ale jak tak jadę do 80 km jak powyżej 80 jadę na jakiś czas cichnie brzęczenie i przestaje migać ale to na jakiś czas potem znowu zaczyna na nowo . Słyszałem kilka wersji pompa oleju smok brudny licznik ma zwarcie czujniki oleju wymienić a ja nie wiem od czego zacząć Silnik 1,8 benzyna zalany mobil półsyntetyk
mirko75
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 13:13
Lokalizacja: kutno

Postprzez pietrasiak2 » 20 lut 2014, o 13:32

mirko75 napisał(a):Witam a ja mam taki problem w golfiku z kontrolką ciśnienia oleju Jak zimny jest ok nic się nie dzieje za to jak przejadę te 10 km temperatura oleju wzrośnie do 70 75 zaczyna szaleć kontrolka i brzeńczyk ale jak tak jadę do 80 km jak powyżej 80 jadę na jakiś czas cichnie brzęczenie i przestaje migać ale to na jakiś czas potem znowu zaczyna na nowo . Słyszałem kilka wersji pompa oleju smok brudny licznik ma zwarcie czujniki oleju wymienić a ja nie wiem od czego zacząć Silnik 1,8 benzyna zalany mobil półsyntetyk

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju manometrem na rozgrzanym silniku w pełnym zakresie obrotów tzn najważniejsze progi 850-2000-2500RPM u mechanika to ok 20 zeta . Wtedy masz obraz i będzie wiadomo do czego się dobrać . PS jak masz obtotomierz to zobacz czy nie zaczyna brzęczeć jak przekroczy próg 2000-2200 i ustaje pow 2600 rpm :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez mirko75 » 20 lut 2014, o 15:28

Dzięki kolego właśnie tak muszę zrobić bo sam metodą domową ( czujniki na filtrze i bloku wymieniłem sam ) nie zrobię chyba tego tak że od ciśnienia oleju zacznę a potem dopiero będę wykluczał tą pompę olejową licznik itp Pozdrawiam
mirko75
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 13:13
Lokalizacja: kutno


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości