Kontrolka oleju piszczy i miga

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Re: Kontrolka oleju piszczy i miga

Postprzez Kordi » 1 maja 2013, o 14:26

Mathie napisał(a):Witam wszystkich i proszę o pomoc, dzieje się tak, że niezależnie od temp. silnika miga kontolka oleju i piszczy. Jak to naprawić? Gdy dodam gazu np do 4000obr/min miganie i piszczenie ustaje..... Czasami też krótkotrwale zapiszczy i się wyłączy... Dlatego wymieniłem niebieski czujnik na nowy i dalej to samo. Może jednak ten szary?
Ostatnio też trochę poszarpał, bo okazało się, że nie ma oleju...Wyparował nie wiadomo w jaki sposób. Od razu wymieniłem na nowy razem z filtrem.

Błagam, pomóżcie, bo nie wiem, co jest grane....

Silnik tylko benzyna 1.6 75KM

Warto jest wykonać wszystkie kroki które zalecają koledzy. Ja natomiast miałem przypadek
że kontrolka piszczała po nagrzaniu silnika. Wymiana wszystkiego, pieniądze w błoto a tam silnik się złom okazał :hyhy: :hyhy:
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Re: Kontrolka oleju piszczy i miga

 

Postprzez michaal » 1 maja 2013, o 16:21

Warto jest wykonać wszystkie kroki które zalecają koledzy. Ja natomiast miałem przypadek
że kontrolka piszczała po nagrzaniu silnika. Wymiana wszystkiego, pieniądze w błoto a tam silnik się złom okazał :hyhy: :hyhy:


Z tego powodu pisałem o sprawdzeniu ciśnienia oleju. Jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Kordi » 1 maja 2013, o 16:49

michaal napisał(a):
Warto jest wykonać wszystkie kroki które zalecają koledzy. Ja natomiast miałem przypadek
że kontrolka piszczała po nagrzaniu silnika. Wymiana wszystkiego, pieniądze w błoto a tam silnik się złom okazał :hyhy: :hyhy:


Z tego powodu pisałem o sprawdzeniu ciśnienia oleju. Jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi.


zaczynając od tego oczywiście :mrgreen: :-)
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez Szheyk » 1 maja 2013, o 21:54

Mathie napisał(a):
Szheyk napisał(a):*Smog może być zawalony
**Czujnik podepnij od innego golfa
*** Wyciągnij wtyczkę od czujnika i papierem ściernym przeczyść styki
**** Wyciągnij wtyczkę od czujnika i zewrzyj do masy , jak nie będzie się świecić i pipać kontrolka czyli czujnik do wymiany.



1. Co to jest smog?
2. Nie mam innego golfa.
3. Przeczyszczę pap. ściernym.
4. Zrobię próbę z dotknięciem masy

Kolego, filtr tez może być winien, od początku mi nie pasował.... W ogóle jest mały i sądzę, że nie ma już tej przepustowości, co wcześniej.

Dziś jest to cholerne święto, ale od rańca od razu to zrobie i zobaczymy.



Co to smog
Otóż to : Siedzi w misce olejowej i zasysa olej , jest tam mała siatka
U mnie było tak że jak się cała zawaliła to kontrolka ciągle mrygała.
Obrazek
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

Postprzez Mathie » 2 maja 2013, o 20:08

UWAGA, Panowie, udało się!

Wymieniłem filtr oleju. TYLKO filtr!!! i jak ręką odjął! FILTRON to GOOWNO !!! Kupiłem Knecht MAHLE i golfik jest zadowolony. Dolałem oleju i śmiga jak oszalały, przejechałem 150 km na jeździe testowej i gulf jest zadowolony. Nic nie pika, nic nie miga, nawet na najwyzszych obrotach.

Dzięki kolegom (wszystkim) za wysiłek i chęć pomocy!


Specjalne thx:

Kolega robert19kor - potwierdziło się, co powiedzialeś

Kolega Szheyk - dzięki za wyjaśnienie smoga
Mathie
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 14:47
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości