Kontrolka cisnienia oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Kontrolka cisnienia oleju

Postprzez Knight Rider » 2 lut 2013, o 18:37

Witam dziś bardzo nie miłe zjawisko nastąpiło w moim golfie 1.6 AEE przegoniłem go trochę w trasie gdzieś ponad 60 km i na wolnych obrotach świeci mi się teraz kontrolka ciśnienia oleju. Dodam ze przez cały styczeń jeździłem tylko na krótkich odcinkach około 5 km dziennie. Płynu chłodzącego mi nie ubywa na 100% ale przed jazda sprawdziłem poziom oleju i było minimalnie więcej wiec myślę nad wymiana oleju bo mi zostały 3 tys do wymiany. Nie wiem czy przez te krótkie dystansy paliwo nie odparowuje i olej robi się za zadki ? Miał ktoś kiedyś już takie przypadek ?
Avatar użytkownika
Knight Rider
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 25 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Sławno

Kontrolka cisnienia oleju

 

Postprzez michaal » 2 lut 2013, o 19:59

Jak zawsze najpierw zmierz ciśnienie a później przyjdzie czas na inne rzeczy.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Knight Rider » 2 lut 2013, o 22:18

Dobra to teraz jak silnik wystygł wiec sprawdziłem sobie poziom oleju ku mojemu zdziwieniu zrobiło się go teraz w połowie wskaźnika na bagnecie gdzie przed jazda było minimalnie ponad maks. Uruchomiłem jednostkę i teraz nic się nie dzieje nie zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. Najlepsze jest to ze nigdy mi oleju nie ubywało w silniku tak samo jednostka jest sucha jak pieprz nie mam nigdzie wycieków.
Avatar użytkownika
Knight Rider
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 25 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Sławno

Postprzez pietrasiak2 » 3 lut 2013, o 06:32

Knight Rider napisał(a):Dobra to teraz jak silnik wystygł wiec sprawdziłem sobie poziom oleju ku mojemu zdziwieniu zrobiło się go teraz w połowie wskaźnika na bagnecie gdzie przed jazda było minimalnie ponad maks. Uruchomiłem jednostkę i teraz nic się nie dzieje nie zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. Najlepsze jest to ze nigdy mi oleju nie ubywało w silniku tak samo jednostka jest sucha jak pieprz nie mam nigdzie wycieków.

Wycieków możesz nie mieć , a oleju może ubywać na 2 mi znane sposoby . 1 to jak go pogoniłeś poszły przez pierścienie uszczelniające tłoka (i tu błachostka jak go miałeś za dużo to ciśnienie w komoże wału wzrasta i olej wyrzuci odmą lub pierścieniem)
2. to uszczelniacze zaworów. Co do kontrolki ... nie wiem jaki olej masz zalany , ale sprawdź ciśnienie jak kolega pisał . To że teraz nie świeci może być że olej jest jeszcze zimny i ma swoją gęstość (jeżeli to minerał lub półsyntetyk) i ma swoje właściwości.Jeżeli upewnisz się na teście ciepłego silnika z ciśnieniem i bedzie ono prawidłowe to prawdopodobnie czujnik niskiego ciśnienia masz padnięty i finał. To narazie tyle :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Knight Rider » 3 lut 2013, o 12:37

Olej mam wlany Shell 10w40,musiał bym właśnie skombinować ten przyrząd do pomiaru. Tylko tu jest moje pytanie teraz czy ja mogę nim jeździć ?
Avatar użytkownika
Knight Rider
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 25 lis 2011, o 20:45
Lokalizacja: Sławno

Postprzez pietrasiak2 » 4 lut 2013, o 11:20

Jeśli nie piszczy i nie miga , to znaczy , że ciśnienie ma , czyli nie ma przeciwskazań.Jednak sprawdzaj poziom oleju i podjedź na sprawdzenie tego ciśnienia , co jeszcze mogę zasugerować to sprawdź drożność odmy :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości