klekotanie na zimnym silniku

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

klekotanie na zimnym silniku

Postprzez Finger » 13 lis 2007, o 11:08

Witam Panowie.Pisze tu swoj problem bo wiem ze mi pomozecie.Chodzi o to ze gdy odpale silnik (szczegolonie przy tych temperaturach na dworze ;-) )silnik mi klekocze jak diesel,jest to dosc glosny klekot.Gdy temperatura silnika osiagnie okolo 70 stopni klekot powoli ustaje...co mam z tym zrobic i gdzie siedzi pies pogrzebany?pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.aha zapomnialem napisac ze mam golfa 1.8Gt 90 KM
Finger
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 13:09
Lokalizacja: poznan

klekotanie na zimnym silniku

 

Postprzez daniel2505 » 13 lis 2007, o 11:22

Wyglada na to że szklanki (popychacze hydrauliczne) powoli dają o sobie znać. Objawiaja sie własnie takim klekotem. Jeśli sa troche zużyte to moga byc słyszalne przez sekundę po odpalemniu i cichna (ja tak czasem mam) Jeśli są bardzo zuzyte to niestety hałasuja dopuki silnik się nie rozgrzeje i olej nie rozrzedzi się. Koszt szklanek to 23zł/szt*8szt INA takie jak VW dawał na pierwszy montaż.
Avatar użytkownika
daniel2505
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 15:53
Lokalizacja: Radom

Postprzez Finger » 13 lis 2007, o 11:33

dzieki Daniel za odpowiedz...jak zawsze mozna na Was liczyc.....

[ Dodano: 2007-11-13, 13:06 ]
Mam jeszcze jedno pytanko...Czy te stuki moga byc spowodowane kiepskim lub zuzytym olejem lub jego niedoborem??czy zmiana oleju cos da??poziom oleju mam yroche ponad minimum...
Finger
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 13:09
Lokalizacja: poznan

Postprzez Redrick » 13 lis 2007, o 14:18

możesz spróbowac zmienic olej i przy okazji zalać autko moto doktorem słyszałem ze cos daje ponoć eliminuje taki stuki kosztuje ok 20zł tylko jak byś sie zdecydował to kup bez teflonu bo to już dla hardkorowych silników
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez Finger » 13 lis 2007, o 14:31

dzieki Redrick..pozdro
Finger
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 13:09
Lokalizacja: poznan

Postprzez daniel2505 » 13 lis 2007, o 17:11

Finger napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanko...Czy te stuki moga byc spowodowane kiepskim lub zuzytym olejem


No to jeden z najczęstszych powodów stukania szklanek. Słaby olej powoli wypełnia ciśnieniem silnik, nie zostawia wystarczającego filmu olejowego. Poza tym nie zaleca się mineralnego oleju do samochodów z popychaczami hydraulicznymi. Odradzam natomiast Motodoktora bo mozesz sobie narobić więcej kłopotów niż pożytku. Motodoktor (zagęszczacz oleju :zly: )nadaje się tylko dla cwaniaków szykujących auto na sprzedaż. Do swojego samochodu w życiu nie dolałbym tego badziewia.
Avatar użytkownika
daniel2505
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 15:53
Lokalizacja: Radom


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 8 gości