jaki czujnik niskiego ciśnienia oleju do AAM ?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

jaki czujnik niskiego ciśnienia oleju do AAM ?

Postprzez przemke » 28 mar 2013, o 10:23

Mam 1.8 aam (75km) - czy ktoś może mnie nakierować jaki konkretnie kolor/typ tego czujnika ma być bo w sklepie nie wiedzą ?

Jak wyszukuję w takim np, katalogu to też nie pomaga:
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... k=O&msg=VW GOLF III (1H1) 1.9 TDI Czujnik ci%9Cnienia oleju - KATALOG+CZ%CA%8CCI+CZUJNIK+CI%8CNIENIA+OLEJU+GOLF+III&se=T
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

jaki czujnik niskiego ciśnienia oleju do AAM ?

 

Postprzez AdiK__ » 28 mar 2013, o 10:34

0,15-0,35 bara - kolor niebieski nr facet - 7.0108
0,3 bara - kolor brązowy - nr facet - 7.0008
1,6-2,0 bara - kolor biały - nr facet - 7.0045

czyli analogicznie kolor niebieski 0,15-0,35 bara. ;)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez prezesik » 28 mar 2013, o 10:36

Wg Etki będzie to niebieski czujnik (lub z niebieskim kabelkiem) chyba po lewej stronie. Na czujniku będziesz miał napisane 0,25 BAR

Obrazek
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez przemke » 29 mar 2013, o 02:29

Dzięki za informacje. Okazało się, że istniejący był biały i taki tez nabylem i mi zalozyl gosc.
Przy rozruchu lampka nadal mrugnie , wiec obawiam sie ze nic to nie dalo.

Alarmu poki co nie bylo, ale tez mniej dzisiaj jezdzilem. jutro musze zrobic trase ok 300km i zobaczymy czy dojade :/
PS aha bo wszystko zaczelo sie od tego watku, tylko tam mi nikt nie odpowiedzial:


[ Dodano: 2013-03-27, 14:31 ]
Niestety od wczoraj znow zdarzaja mi te sie alarmy, Zazwyczaj tak na 3ce ok 50km/h (cos kolo 2500obr mi sie wydaje, nie mam obrotomierza) i po chwili ustaja.
chcialem zamowic ten czujnik ale pod to oznaczenie silnika koles pytal czy to bedzie niebieski bialy czy szary - ktos moze wie co powinno byc do aam?
przy okazji to czujnik poziomu oleju tez jest?

jesli nie czujnik to chyba pompa? a jesli panewki by puszczaly czy cos podobnego to chyba bylo by slychac/czuc po pracy silnika? (a wydaje sie ok)

___________________________________________________

Dołączę się do tematu, gdyż mam podobny problem jak widac po ostanich wątkach.
Ale jedno mnie intryguje: jakie konkretnie znaczenie mają dane sygnały błędów? gdzie w necie jest dobra rozpiska na to?
u Ciebie zaświeca się na stałe u mnie miga i wyje albo tylko mignie raz (wcześniej, przed zmianą filtra) dwa lub trzy razy podczas rozruchu...


*Poscalałem twoje posty... Następnym razem wybierz jeden temat i to w nim opisz swój problem i nie zaśmiecaj przy tym innych wątków.
Ostatnio edytowano 29 mar 2013, o 02:55 przez przemke, łącznie edytowano 1 raz
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości