Jak zmniejszyć spalanie golfa 3 1.8 benzyna???

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Jak zmniejszyć spalanie golfa 3 1.8 benzyna???

Postprzez Massielo15 » 4 sty 2014, o 18:38

Witam , mam problem z moim golfiiem. Pali w terenie zabudowanym 13l/100km a podczas jazdy w trasie przy prędkości 100km/h pali 10l/100km... Czy jest jakiś sposób zeby zmniejszyć mu dawke paliwa? Niech będzie słabszy ale niech nie pali tyle do puki gazu nie wsadze w niego. :-)
Massielo15
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 gru 2013, o 12:27
Lokalizacja: Sławno

Jak zmniejszyć spalanie golfa 3 1.8 benzyna???

 

Postprzez łukasz1983 » 4 sty 2014, o 18:44

Massielo15, Wiesz o czym świadczy zawyżone spalanie?
O słabej kondycji silnika,lub awarii jakiegoś czujnika(ów). Albo go po prostu butujesz za dużo. :lol:
Nie pytaj się jak zmniejszyć dawkę paliwa,tylko zajmij się silnikiem.
Sprawdź komprechę,czujniki najważniejszy temp. cieczy,soda,stan WN tj. kable,świece,palec,kopułka,cewka.
Założenie gazu na pewno nie będzie lekarstwem na duże spalanie.
Jak BP pali ci 13 to LPG łyknie z 16.
LPG zakłada się do auta z silnikiem w dobrej kondycji,bo później płacz,że czego on tyle pali.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 6 sty 2014, o 10:34

łukasz1983 napisał(a):Sprawdź komprechę,czujniki najważniejszy temp. cieczy,soda,stan WN tj. kable,świece,palec,kopułka,cewka.

Zgadzam się . Najważniejsza jest sonda jej kondycja,drugi co do ważności jest czujnik cieczy chłodzącej i.... klapa sterująca pod filtrem powietrza przy sprawnej możesz też trochę zaoszczędzić.
Na spalanie ma też wpływ prawidłowo ustawiony zapłon.Jakość paliwa tzn gdzie tankujesz :-)
W golfach 1.8 /90KM które miałem spalanie w cyklu mięszanym było 8,5-10 l PB i myślę że to było i tak w miarę dobre. Ale po mieście w korkach potrafił łyknąć trochę więcej. Patrząc się w chwili obecnej to ponad 3/4 MK3 są zagazowane i chyba to jest dla nich alternatywa zmniejszenia kosztów jazdy To taka moja obserwacja i rada :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - - Kurtyny świetlne



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości