jak zamontowac stożek

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

jak zamontowac stożek

Postprzez Redrick » 31 lip 2007, o 16:11

Witam mam pytanko jak zamontowac filtr stożkowy czy ma ktoś gotowe zdjęcie jak to powinno wyglądać w silniku 1.6 orginalnie silnik wyglada tak www.golf3.pl/download.htm?id=43 jak tu założyc stozek
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

jak zamontowac stożek

 

Postprzez rybex » 23 sie 2007, o 23:09

dolanczam sie do pytania moze ktos cos doradzic ?? :)
rybex
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2007, o 23:08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez rybex » 24 sie 2007, o 07:15

da sie przerobic w 1.6 ten filtr tak zeby montowac stozek ??

pozdrawiam
rybex
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2007, o 23:08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez skwiatek » 28 sie 2007, o 12:43

Da sie.... Zdejmujesz pokrywe i standardowy filtr i na rure zakldasz stozek...
skwiatek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 12:27
Lokalizacja: mam to wiedziec

Postprzez Uree » 3 wrz 2007, o 17:40

Z filtrem stozkowym to nie jest taka prosta sprawa bo nie mozna tego zrobic bezmyslnie, powietrze ktore bedzie zasysal musi byc zimne a zalozenie stozka na rure moze spowodowac ze bedzie zasysal gorace powietrze spod maski. Tam gdzie jest zamontowany seryjny filtr wlatuje zimne powietrze bo jest odpowiedni kanal dolotowy opracowany przez producenta. Ja wolalbym zalozyc sportowy filtr powietrza w miejsce seryjnego ale nie stozkowy, po prostu zwykly sportowy montowany w puche, tylko trzeba tez wziac pod uwage to ze takie filtry wspomagaja przeplyw powietrza, przepuszczaja go wiecej a co za tym idzie nie sa tak szczelne i do silnika dostaja sie syfy ktore mu szkodza i zwieksza sie jego zuzycie. Poza tym na pewno chcecie zamontowac sozek zeby byly lepsze osiagi a powiem Wam ze lepszy to bedzie jedynie dzwiek, a moc to nie za bardzo bo ile moze dac sama wymiana filtra?...poczytajcie o zmianach w silniku to albo zmienicie silnik na mocniejszy, albo samochod na żwawszym albo w swojego wlozycie z 1500zl i wtedy bedzie efekt. Realny efekt.
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości