Jak ustawić rozrząd by nie pogiąc zaworów

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Jak ustawić rozrząd by nie pogiąc zaworów

Postprzez Mateoooo » 10 wrz 2015, o 00:09

Witam, pytanie może głupie ale jednak. Ostatni zmieniałem uszczelke pod głowicą. Oczywiście głowica była robiona zawory itp. Wiem jak ustawić rozrząd bo już wymieniałem pasek, ale wtedy przed zdjęciem koła wałka rozrządu, ustawiłem całość na znaki i dopiero zdjąłem pasek. Teraz natomiast musiałem odkręcić wałek bo głowica szła do roboty. Dzisiaj skręciłem głowicę i biorę się za ustawianie rozrządu, tylko jak to zrobić by nie pogiąć zaworów (podczas zakręcania głowicy tłoki były na wyminięciu). Gdy będę chciałustawić wał na znak to kręcąc kluczem mogę pogiąć zawory, to sam gdy będę krecił samym kołem od wałka rozrządu. Wiem że mogłem ustawić 1 tłok w GMP i 1 krzywkę do góry ale teraz to już po frytkach bo głowica zakręcona
Mateoooo
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 3 lip 2011, o 15:00
Lokalizacja: Łańcut

Jak ustawić rozrząd by nie pogiąc zaworów

 

Re: Jak ustawić rozrząd by nie pogiąc zaworów

Postprzez pablomed » 17 wrz 2015, o 13:50

Jest dziesiątki tematów o wymianie paska rozrządu i tam znajdziesz jak ustawić, zadając takie pytanie trzeba napisać jaki masz silnik , bo albo masz do ustawienia tylko dwa koła na znaki albo trzy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak ustawić rozrząd by nie pogiąc zaworów

Postprzez pako1612 » 3 paź 2015, o 11:09

to ze glowica zakrecona to nie ma znaczenia wykrec pierwsza swiece wsadz kawałek druta przez swiece i krec dolnym kolem i wtedy drut bedzie wychodzil jak ci sie zacznie spowrotem chowac to cofasz go delikatnie i masz 1 cylinder w gmp . Co do krecenia kluczem to zaworów nie pogniesz chyba ze masz tyle sily bo jak ci zawór dotknie tłoka to ci masz opór i dalej nie przekrecisz . Po to sie zawsze kreci kluczem jak złożysz rozrzad zeby sprawdzic czy sie znaki zgadzaja i czy nie dotykaja tłoki zaworów .I tak jak kolega wyzej napisal tematów jest duzo jak ustawic rozrząd.
pako1612
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 14:50
Lokalizacja: Olkusz
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - antyskazeniowe.pl zawory zwrotne



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 25 gości