[Golf III 1.8GT] jak ustawic kat wtrysku VAGem?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

[Golf III 1.8GT] jak ustawic kat wtrysku VAGem?

Postprzez urbinek » 29 lis 2012, o 17:04

jak w temacie
ktoś (mechanik-talent) grzebnął mi przy aparacie zapłonowym
muszę ustawić to na nowo
mam VAG'a ale nie mogę zaleźć nigdzie opisu bloków dla mojego silnika albo w ogóle opisu innego niż do TDI...

szukam po forach ale wszystkie tematy rozbijają się o "szukaj, było"...


EDIT
dokładnie takie coś ale dla benzyny
http://translate.google.pl/translate?hl ... _Main.html

EDIT2
mam czujniki wału korbowego bo wywala mi jego błąd, muszę odczytać odpowiedni kąt

[ Dodano: 2012-11-30, 10:15 ]
podłączałem (niestety na zimno, nie miałem czasu go nagrzać do 80st) wczoraj ze znajomym to na szybko żeby odczytać cokolwiek i kąt wahał się między 3-6st
i coś w milisekundach było rzędu 1.3ms (mówił, że chyba za mało ale nie pamięta już co to było)...
nagrzeję dzisiaj silnik i podłącze VAG'a spisze wszystko co jest i mam nadzieję, ze ktoś coś pomoże
urbinek
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 12:32
Lokalizacja: Sosnowiec

[Golf III 1.8GT] jak ustawic kat wtrysku VAGem?

 

Postprzez pablomed » 30 lis 2012, o 22:35

Nie używasz Vaga do ustawiania zapłonu w ABS i w większości podobnych wtrysków jednopunktowych. Używasz lampy stroboskopowej. Ustawiasz na rozgrzanym silniku na 6 stopni kręcac aparatem zapłonowym aż oświetlane lampą znaki na kole zamachowym i w obudowie skrzyni albo na kole pasowym wału i na obudowie rozrzadu się zgodzą. Opisu znajdziesz dziesiątki ale w sumie wszystko napisałem, co najwyżej lokalizację znaków sobie sprawdź jeśli sam pożyczysz lampe i bedziesz to robił. Ze 20 zeta u mechanika.
Nie uzywasz Vaga w innych wtryskach benzyny również, co sterownik silnika zapłon ustawia sam, Vagiem można skontrolować tylko. Jest tylko chyba jeden wyjątek, gdzie w mk3 Vagiem wprowadzasz silnik w odpowiedni stan gotowości do ustawiania zapłonu, ale samo ustawianie i tak robisz kręcąc aparatem, chyba AEA o ile pamietam.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości