[Mk3] JAk nazwywa sie fachowo część ?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

[Mk3] JAk nazwywa sie fachowo część ?

Postprzez Kristoph00 » 22 lip 2013, o 18:36

Witam !

Mam problem z częście (niewiem jak fachowo sie to nazywa), do tej czesci przykręca się filtr oleju jest ona przykręcana do bloku silnika na chyba 2 imbusy, właśnie z tamtąd mam wyciek oleju czy jest tam jakas uszczelka ? Jak fachowo to sie nazywa ?
Druga sprawa mam zaolejony czujnik oleju na tym mocowaniu tam są jakies oringi czy co innego by sie nie lało, czujniki są chyba dwa (oczywiscie te co widze), po prawej stronie zakrecany na wiekszą srube.. Jak by co to zrobie zdjęcia gdyby były potrzebne..
Kristoph00
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 14:33
Lokalizacja: Bytom

[Mk3] JAk nazwywa sie fachowo część ?

 

Postprzez trollu » 22 lip 2013, o 19:19

ta część to podstawka filtra oleju. nie pamiętam ale pod czujnikami chyba nic nie było :niepewny:
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Kristoph00 » 23 lip 2013, o 19:58

Dobra uszczelka wymieniona, lecz nadal cieknie lecz chyba mi sie zdaje że z tych dwóch śrub dolnych i mam pytanie jakie to są dokładnie sruby ? M8, 8.8 imbusowe ? Jak dokładnie powiedziec w sklepie ? może by ktoś w etce sprawdził...

Co do czujnika to chyba raczej do wymiany bo ciągle zaolejony jest..
Kristoph00
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 14:33
Lokalizacja: Bytom

Postprzez trollu » 24 lip 2013, o 06:03

8.8 to tylko klasa twardości śruby, powiedzmy że standardowa. nie ma sensu zakładać twardszych. w sklepie na upartego jak powiesz jaka długość i jakim kluczem kręciłeś to Ci znajdą odpowiednią śrubę. jak chcesz wiedzieć na pewno to suwmiarka do ręki i mierzysz :hyhy:
czujnik jak puszcza to do wymiany, nowy ok 30zł będzie kosztował więc nie ma tragedii
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości