help ciężko odpala i szara plama na śniegu z rury

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

help ciężko odpala i szara plama na śniegu z rury

Postprzez wlazly56 » 19 sty 2013, o 03:37

pomocy mam golfa 1.8 abs 90km i ciężko ostatnio odpala wcześniej to odrazu teraz to ciężko. dodatkowo. jest szara plama na śniegu z rury wydechowej na zimnym silniku jeszcze lekko trzęsie ale potem jest ok. jeździ jest problem bo jak jest przepustnica chyba to tam z tylu nad lambda a poor gaznikiem czy jak to tam się nazywa wychodzi kabel który po odpaldniu jest gorący i iskry idą a ja jest ciepły silnik to zimnym ten kabel jest. mam także za duże ciśnienie w układzie chlodzenia ale jak na zimnym silniku odkrece korek to tydzień mam spokój a potem to samo. także strasznie wyje mi momentami alternator czasem tak jakby szumial a czasem jest cicho. pomóżcie bo już nie wiem co zrobić.
wlazly56
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 01:05
Lokalizacja: Goczałkowice

help ciężko odpala i szara plama na śniegu z rury

 

Postprzez toszek » 19 sty 2013, o 13:38

1. Wiem, że to forum Golfa nie Maserati, ale litości.. Tego co napisałeś czytać się nie da.
2. Twój opis jest bardzo chaotyczny, do tego nazewnictwo na poziome zerowym.

3. Czym pachną spaliny?
4. Alternator - możliwe zużycie łożyska.
5. Ciśnie w układzie chłodzenia ? Na "+" czy "-" / UPG ?
toszek
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 01:48
Lokalizacja: SR

Postprzez wlazly56 » 19 sty 2013, o 15:36

spaliny takim kwasem oraz niedopalona benzyna na śniegu jest szara plama.
samochód mam na benzynę

ten kabel jest to chyba elektrozawor ssania pod nim jest kabel który się grzeje nie wiem już jak to napisać. jak się to zdjęcia wrzuca?? Obrazek
wlazly56
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 01:05
Lokalizacja: Goczałkowice

Postprzez trollu » 19 sty 2013, o 16:57

pomógłbym ale szklana kula mi się potłukła :zdegustowany:


napisz po polsku ocb to coś się pomyśli,

w jakim stanie masz układ zapłonowy? płyn z chłodnicy znika? jak spaliny śmierdzą to coś mi uszczelką pod głowicą ta sprawa trąci

fote wrzucasz na imageshack.us a wcześniej klikasz na nią prawym przyciskiem myszy i dajesz "edytuj". ładnie czerwonym kółeczkiem albo strzałką zaznaczysz o co Ci chodzi.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez wlazly56 » 19 sty 2013, o 18:08

UKŁAD ZAPŁONOWY nie wiem a jak sprawdzić to bo kable cewka i świece wymienione były na nowe, silnik wcześniej skakal poduchy są nowe ale już ustało jak ten kabel poprawiłem bo po odpaleniu i dodaniu gazu iskry na nim były ale zwarcie dalej jest tylko nie wiem czemu i do czego służy. jak silnik się rozgrzeje kabel jest zimny i jak się rozepnie to bardziej czuć benzyną z rury wydechowej. lambde mam dobrze podpiętą ciekawi mnie także czemu taka plama na śniegu z rury wydechowej takie dziwne granulki czarne są. płyn chłodzący nie znika wentylator działa ostatnio wymieniałem uszczelki i termostat na nowy. jak jeżdżę to po tygodniu jazdy rury robią się twarde,nie wiem czy to na zbiorniczku
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2013-01-19, 17:53 ]
więc tak gdy kupiłem ten samochód to został przepłukany układ chłodzenia bo był żur w nim zalałem petrygo następnie na uszczelkach mi poszło i ciekło wymieniłem i jest ok tylko to ciśnienie może być zapchane odpowietrzenie zbioniczka??? bo nie wiem. rok temu jak dowiedziałem się od poprzedniego właściciela zostały wymienione świece kable i zapłon. autko pali 12 15 litrów na 100km trzęsło po odpaleniu po poprawieniu kabla który ikrzył ustało. na zdjęciu jest pokazane co zostało zrobione. Przepraszam za opis jeśli jest błędny nie znam się na tym w ogóle. Obrazek
wlazly56
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 01:05
Lokalizacja: Goczałkowice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości