Golfik zamula...

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golfik zamula...

Postprzez veray » 21 gru 2011, o 22:45

Witam!

Podczas jazdy mój golfik trochę zamula, a mianowicie dodając gazu nie jedzie tak jak powinien. Dodaje sporo gazu a i tak wolno się zbiera. Czasem jest tak, że jadąc stała prędkością szarpnie mi i przyśpieszy.. coś jakby się dusił. Jestem tu nowy, na samochodach cienko się znam, także proszę o jakieś wskazówki :)
veray
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 22:42
Lokalizacja: EBE :)

Golfik zamula...

 

Postprzez prezesik » 21 gru 2011, o 22:54

Kiedy wymieniałeś układ zapłonowy ( kable WN, kopułkę, palec, świece )? Wg mnie w tym leży problem..
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez veray » 22 gru 2011, o 00:35

Kupiłem samochód pod koniec lipca tego roku i jak na razie jedynie wymieniłem w nim olej. Kolega wspominał mi o gaźniku... Że powinienem jechać do mechanika na wyczyszenie go. Co o tym sądzisz?
veray
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 22:42
Lokalizacja: EBE :)

Postprzez prezesik » 22 gru 2011, o 01:12

Kolego, gaznika tu nie ma, tylko jednopunktowy wtrysk paliwa. Spytaj sie poprzedniego wlasciciela kiedy wymienial ww elementy.
Wykrec swiece, zrob foto od gory i wrzuc na forum, podobnie z kopulka i palcem - ocenimy.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez veray » 22 gru 2011, o 16:26

Zapomniałem dodać jeszcze, że mam silnik wielopunktowy o mocy 101 KM. Poprzedniego właściciela nie spytam, bo jestem pierwszym właścicielem w kraju, kupiłem go sprowadzonego :P
a z tymi zdjęciami pokombinuje, tylko muszę to trochę ogarnąć, bo ja zielony jestem ;D także fotek prędko nie będzie.
A opłaca się np. wymiana filtra paliwa? Dzisiaj z kolegą zaglądałem pod maskę i strasznie brudny jest.
veray
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 22:42
Lokalizacja: EBE :)

Postprzez prezesik » 22 gru 2011, o 17:11

A opłaca się np. wymiana filtra paliwa? Dzisiaj z kolegą zaglądałem pod maskę i strasznie brudny jest.
chyba powietrza... No wymiana na pewno wyjdzie silnikowi na dobre.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Nervusek » 22 gru 2011, o 17:26

Ja bym stawial na zle ustawiony zaplon. Moj tez kiedys zamulal i maksymalna predkosc mial 60km/h a jak ustawilem zaplon to chodzi idealnie!
Nervusek
 

Postprzez beny5300 » 22 gru 2011, o 19:35

Tez stawiam tak jak kolega na zaplon.Podjedz do mechanika zeby ci go sprawdzil chyba ze sam dasz rade to zrobic.Tam sa dwie srubki ktore trzymaja aparat popusc je i przekrec odrobine w prawo badz w lewo,metoda prob i bledow :-P
Avatar użytkownika
beny5300
Gaduła
 
Posty: 401
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 00:42
Lokalizacja: Ujsoły

Postprzez veray » 22 gru 2011, o 19:58

prezesik25 napisał(a):
A opłaca się np. wymiana filtra paliwa? Dzisiaj z kolegą zaglądałem pod maskę i strasznie brudny jest.
chyba powietrza... No wymiana na pewno wyjdzie silnikowi na dobre.


Tak, powietrza, przepraszam :)

To chyba zacznę od tego filtra.

[ Dodano: 2011-12-23, 12:53 ]
Dzisiaj wymieniłem ten filtr powietrza i od samego początku poczułem różnice :P Golf wyraźnie dostał jakby więcej mocy ;D
Jakby jeszcze coś się działo to będę tu pisał.
Dzięki wszystkim za wskazówki :)
veray
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 22:42
Lokalizacja: EBE :)


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości