golf pali jak smok. HELP MEE

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez kuba___r » 26 sty 2012, o 15:26

siema
jak wyzej pisalem ze spalaniem jeszcze nie doszedlem do ladu :evil:
dodatkowo mam jeszcze problem ze wskazowka od poziomu paliwa raz pokazuje tyle a raz tyle np.po przekreceniu kluczyka wskazowka jest za ostatnia czerwona kreska po przejechaniu kilku km wyjscie na zakupy powrot do auta pokazuje wcale albo na pierwszej czerwonej kresce znajduje sie wskazowka co robic???czy jezeli wskazowka pokazuje 0 a wiem ze benzynka jeszcze jest auto moze nie odpalic??pomozcie

[ Dodano: 2012-01-26, 14:30 ]
dodam jeszcze ze jak wyciagne bezpiecznik 2gi od strony kierownicy chwile poczekam az licznik sie zresetuje wloze go spowrotem to usterka na chwile ustaje jednak przy kolejnej probie odpalenia znowu glupieje!!!!!
gdzies w okolicy licznika slychac tez takie charakterystyczne tykanie.
kuba___r
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, o 20:16
Lokalizacja: Pomorskie

 

Postprzez fox » 30 sty 2012, o 19:56

Radekb351 napisał(a):Raczej zwykłym multimetrem nie sprawdzisz bo ma za dużo zwlokę.
Do sprawdzania sond są specjalne woltomierze w zakresie od 0 do 2V i są bardzo czule na najmniejsza zmianę napięcia.
;-)


Ale ten zwykły miernik to powinien coś pokazać czy nie? Bo jak na biegu jałowym auto pracuje to napięcie trzyma ok. 0.8 - 0.9V. Tak powinno być? Bo z tego co czytałem to wykres pracy lambda to sinusoida. A u mnie się nic takiego nie dzieje. To może być przez ten "nieczuły" miernik?Używałem ostatnio innej sondy, musiałem przelutować kable. Lecz na drugiej sondzie jest tak samo. Z tym że trochę wyższe napięcie ma podczas pracy na biegu jałowym ok. 0.95 - 1.0V.
Avatar użytkownika
fox
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 19:40
Lokalizacja: RSA

Postprzez Radekb351 » 30 sty 2012, o 20:34

Pokaże jakieś wyniki ale one są przekłamane, przez błąd pomiarowy.
Jak chcesz wykonać porządny pomiar to podjedz do jakiegoś warsztatu oni ci to wykonają za grosze ok 10 zł.
;-)

[ Dodano: 2012-01-30, 20:13 ]
Na czułym mierniku da się zauważyć ta charakterystykę sinusoidalna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości