Golf GTI 8v 2e leje olej z kolektora mocno ;( proszę o pomoc

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf GTI 8v 2e leje olej z kolektora mocno ;( proszę o pomoc

Postprzez knxtxx » 3 lip 2016, o 18:43

Witam, otóż pare dni temu wyjehałem na miasto, wracam i buuuuum - dym z nawiewów, spod machy, otwieram a dym wydostaje się z:
Obrazek

a dzień wcześniej tato owinął gąbką wąż (ten od odmy) obok pokrywy zaworów bo ocierał o nia i pod nia minimalnie bylo oleju. (przetarcie węża)

Pojechałem do mechanika - uszczelka pod pokrywą, spoko wymieniona przy okazji mechanik wyrwał ten owinięty kabel odmy i ten prostokącik na pokrywie i zrobił po swojemu z małą dziurką (zdj) PS: pod pokrywą była taka jakby osłona może tam coś zawalone i wywala?

Obrazek

Niestety, dalej kapie jak kapało podejrzenie drugie mechanika uszczelniacz wału korbowego od skrzyni, jednak poszperałem trochę i zlokalizowałem wyciek spod kolektora

Kompresja mierzona nie wiem miesiac, dwa temu - no silnik max godzinka po zgaszeniu mierzone
1. 13
2. 13,5
3. pierwszy pomiar 14 (zły) prawidłowy 11,5-12 (bo juz nie widze dokladnie), ale mechanior mowil ze pierscien przepuszcza deliatnie,
4.12

to robil akurat dobry znajomy mechanik
W sumie sytuacje opisują zdjęcia:

Obrazek

tutaj to basen normalnie... (co to jest to srebrne? zobaczylem jeszcze jedno takie gdzie tam na kolektorze)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przypadkiem lookalizujac wyciek reką (miedzy tymi kolektorami) znalazłem coś takiego (TO CHYBA JEST PRZEWOD OD SPRYSKIWACZA BO DORABIALEM BO SIE ŁAMAŁ):

Obrazek
Obrazek


co jeszcze zrobiłem, na odpalonym silniku po wyciągnieciu korka od miski olej. samochód spadł z obrotów czyli norma tak jak większość

zdjąłem odme na odpalonym w miejsciu tam obok linki gazu i silnik zgasł (nie wiem czy tak ma być), ta odma co idzie do bloku z przodu jest drożna (tak gadal mechanik)

dodatkowo ze zdjęć widac zaslepione podcisnienie (egr).

Czy to mogą być uszczelniacze zaworów?

Auto nie kopci, bąbelków w płynie chłodniczym nie ma. Jedyne co to mam rozwalony bagnet i jest po prostu luźny, i wydaje mi się że czasem jest on zachlapany ale nie jestem w stanie tego stwierdzić - muszę to wymienić. Dochodzi do końca ale nie zatrzaskuje sie po prostu :okej:

Dobra, pisałem to długo i może być trochę chaotycznie, ale może są tu ludzie którzy powiedzą co i jak

Pozdrawiam

Thorsten- Proszę nie używać nagminnie pogrubienia czy pochylenia czcionki bo przez to wątek jest mało czytelny. Poprawiono post. Pozdrawiam
knxtxx
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lip 2016, o 18:32
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Golf GTI 8v 2e leje olej z kolektora mocno ;( proszę o pomoc

 


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości