GOLF 3 skąd to leci?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

GOLF 3 skąd to leci?

Postprzez nyrewes » 23 mar 2015, o 21:43

Czesc. Jestem tu pierwszy raz wiec nie hejtujcie :D

Golf 3 ,1991 silnik 1,4, benzyna, moc 44 Kw


Zabrudzona odma


Ulanie olejem


Problem sie zaczal gdy pojechalem wczesnym rankiem , byl przymrozek. Po ujechAniu 10 km palila sie kontrolka od oleju i pikala ! Zajezdzam z powrotem do domu , otwieram klape sprawdzam bagnet oleju nie ma..zniknal caly. Za to silnik w oleju ale od spodu . Przejrzalem posty wczesniejsze, wyczyscilem odme cala, byla strasznie zabrudzona , cala w "masle" kompletnie.
Stan oleju uzepelnilem odpalilem silnik i zauwazylem wyciek oleju, przedstawie to za pomoca filmu , jesli moge ;)
link- https://www.youtube.com/watch?v=k9wP8jy ... e=youtu.be

Prosze was o pomoc , bo nie stac mnie na naprawe samochodu u mechanika, a potrzebny mi jest do pracy.. skad to leci? jaka to uszczelka? Prosze was o wasze domysly jesli kiedys sie z tym zetkneliscie ;)

posty z wyrazami zawierającymi duże litery będą usuwane. CAPS LOCK off. Post i tytuł tematu poprawiony. następnym razem poleci do kosza.
palio
Ostatnio edytowano 23 mar 2015, o 21:50 przez nyrewes, łącznie edytowano 2 razy
nyrewes
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 21:09
Lokalizacja: konin

GOLF 3 skąd to leci?

 

Postprzez Thorsten » 23 mar 2015, o 21:49

nyrewes, po pierwsze fotki nie działają.

Drugie leci to między odmą a silnikiem? Na odmie są uszczelki, dokładnie dwie: jedna duża okrągła druga mała w kształcie zamkniętej litery U.

Jak u mnie zamarzła odma walnęło bagnetem, przy zmianie odmy zmieniałem też uszczelki. Może to one walnęły. Powiedz czy leci między odmą a silnikiem to na bank te uszczelki albo rozwalona odma, w sensie pęknięta.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez fuqet1 » 23 mar 2015, o 21:54

Po pierwsze : żadne zdjęcie nie działa
Po drugie : Czy kontrolka świeciła się od startu silnika czy dopiero po 10 km jazdy?
Po trzecie: Przez zatkaną odmę wypchnęło ci którąś uszczelkę. Oglądając filmik to wychodzi że z góry silnika masz wyciek gdzieś z okolic głowicy , sprawdź tą uszczelkę pokrywy zaworów .
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez nyrewes » 23 mar 2015, o 22:37

Thorsten napisał(a):nyrewes, po pierwsze fotki nie działają.

Drugie leci to między odmą a silnikiem? Na odmie są uszczelki, dokładnie dwie: jedna duża okrągła druga mała w kształcie zamkniętej litery U.

Jak u mnie zamarzła odma walnęło bagnetem, przy zmianie odmy zmieniałem też uszczelki. Może to one walnęły. Powiedz czy leci między odmą a silnikiem to na bank te uszczelki albo rozwalona odma, w sensie pęknięta.


Miedzy odma a silnikiem? raczej nie zauwazylem. Leci od gory , jesli widziales filmik leciu ciurkiem olej ale gdzies od gory..

Jakie sa najczeszcze skutki odmy ? mi bagneta nie wywalilo..
Jesli sie orientujecie do czego sluzy odma? czy w niej plynie olej ? czy cos?
Czy odme mozna rozebrac ? bo ja jej nie rozbieralem tą taka "puszeczke" tylko wyczyscilem i wlozylem z powrotem ..

;)
nyrewes
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 21:09
Lokalizacja: konin

Postprzez VolDan » 24 mar 2015, o 00:21

odma służy do odpowietrzania skrzyni korbowej. na nasze nieszczęście i głupotę inżynierów z VW nie wyeliminowali tego problemu już w mkII... tamtędy ucieka powietrza i częściowo opary oleju ze skrzyni korbowej które jak sam widziałeś przy zmieszaniu z wodą tworzą majonez. w 1.4 i 1.6 trzeba o nią szczególnie dbać, ja czyszczę po zimie i przed zimą. masło zbiera sie dlatego że jest ona nisko więc po zgaszeniu silnika bardzo szybko stygnie i woda się tam skrapla. jak zamarznie Ci całkiem to masło to ciśnienie spowoduje że olej wyleje sie najsłabszym punktem silnika (bagnet, uszczelniacz wałka albo wału) wyjmujesz puszkę wlewasz 100ml jakiegoś rozpuszczalnika i robisz szejker (ja za pierwszym razem do wanny i wąż z prysznica i tak dobre 5 minut, posypała sie całkiem pokaźna ilość czarnego syfu) waż czyszczę jakaś szmatka i drutem (a la wycior) problemu nie unikniesz tak czy inaczej ;P ja już zmieniłem olej na 10w40 robie dłuższe odcinki silnik sie dogrzewa ale masło w zimie będzie zawsze ;) w razie pytań odpowiem na tyle ile wiem bo walczyłem z odmą już w swoim wozidle ;P
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 24 mar 2015, o 01:24

Thorsten napisał(a):Na odmie są uszczelki, dokładnie dwie: jedna duża okrągła druga mała w kształcie zamkniętej litery U.


Niekoniecznie... W ABD jest jeden oring.

A skąd leci? Kto to wie... Zamieść normalne zdjęcia to może coś się wyjaśni.

Uszczelka pokrywy zaworów cała? Może wywaliło czujnik ciśnienia oleju? Uszczelniacz na wałku rozrządu cały ?
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

MAM!

Postprzez nyrewes » 24 mar 2015, o 19:11

Wyciek wyhaczony link https://www.youtube.com/watch?v=4abJZkn ... e=youtu.be
Olej wycieka spod tego czujnika czy czegos tam , czy to normalne? Jak juz wspomnialem to chyba przyczyna odmy sie do tego przyczynila? a dlaaczego bagneta nie wystrzelilo a inna droga ucieka olej.


Jesli odpalilem samochod bez filtra to cos moglo sie zepsuc ? odsunąłem filter dlatego aby lepiej zdiagnozowac usterke

Moje pytanie jaki koszt tej czesci ? i gdzie moge tego szukac?
nyrewes
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 21:09
Lokalizacja: konin

Postprzez Pro100 » 24 mar 2015, o 22:59

Nie nie jest to normalne, że cieknie olej :wstyd: koszt takiego czujnika to kilkanaście zł z tego co pamiętam.

Co do odpalania auta bez filtra :hyhy: masz fantazję - ale nie myślę, że przez tą chwilę mogłeś zaszkodzić silnikowi.
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 25 mar 2015, o 11:56

Pro100 napisał(a):Nie nie jest to normalne, że cieknie olej koszt takiego czujnika to kilkanaście zł z tego co pamiętam.


Tak jak Pro napisał. Jak będziesz kupował ten czujnik to pamiętaj że ma być taki sam jaki masz obecnie.

Wyczyść odmę.. Kup i załóż nowy czujnik ciśnienia oleju. Uzupełnij brak oliwy w silniku i jeździj.

nyrewes napisał(a):Moje pytanie jaki koszt tej czesci ? i gdzie moge tego szukac?


Coś w okolicach 25 - 30 zł. Albo nowy zamiennik w jakimś sklepie motoryzacyjnym. Albo ... (jeśli jesteś fanem ori części używanych) na jakimś szrocie.


Chyba tyle w temacie.

Ps. ogarnij jakoś ten silnik po tym wycieku..
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez VolDan » 25 mar 2015, o 14:18

poszukaj ori. ja kupowałem zamienniki KW i dostałem reprymendę od mechanika :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez nyrewes » 31 mar 2015, o 18:14

Golfa 3 naprawiłem , uzupelnilem stan oleju . Wymienilem pare czujnikow(2szt) bo z tego drugiego od strony skrzyni sie saczyl.
Wymienilem rowniez waz od odmy do "pokrywy gornej wlewu oleju" mialem problemy zwiazane z brakiem pracy dwoch tłokow ale rowniez musiałem ogarnac przewody instalacyjne i jest ok
Dzieki wszystkim za udzielenie odpowiedzi . Koszt 40 zl ;) Pozdrawiam ;)
Obrazek
nyrewes
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 21:09
Lokalizacja: konin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości