Golf 3, falujące obroty,stała temperatura na komputerze 22 C

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf 3, falujące obroty,stała temperatura na komputerze 22 C

Postprzez Vieri » 26 kwi 2016, o 19:58

Witam, posiadam Golfa 3 1997 r. benzyna.
Problemem jest to, że często spada z obrotów właściwych i niekiedy potrafi zgasnąć, a czasami dość często mu się zdarza. Wymieniłem przepustnice i ustawiłem ją, lecz mimo tego obroty dalej falowały. Za każdym razem gdy był podłączany do kompa, pokazywał on temperaturę na silniku 22 stopnie i nie zmieniała się ona w żaden sposób ( za zegary pokazywało prawidłową) taką jaka była rzeczywista. Kupiłem więc czujnik temperatury i wymieniłem go ( żółta otoczka), po podłączeniu do kompa znów pokazywało temp. 22 stopnie na silniku,a na zegarach prawidłową, kupiłem więc jeszcze jeden czujnik temp. żeby się upewnić na 100 % czy to rzeczywiście wina czujnika, tym razem z ( niebieską otoczką), okazało się, że temp. ani drgnie i dalej zakleszczyła się w swoich 22 stopniach.
Myślę, że te obroty są spowodowane zalewanie silnika benzyną - bo komp. ciągle podaję dawkę jakby był na zimnym silniku i okropnie czuć benzynę w środku jak się jedzie, a szczególnie gdy auto jest nagrzane i ciut się nadepnie na pedał gazu. Moje pytanie brzmi, może to być tym spowodowane i co może być przyczyną stałej temp. pokazywanej na silnik - czy jest to wina zepsutego kompa, wiązka kabli może być gdzieś przerwana i czy da się to jakoś obejść ( oszukać komp, żeby widział prawidłową temp na silniku) by nie musieć wymieniać komputera.
Vieri
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 16:43
Rocznik: 1997
Silnik: 1600
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Golf 3, falujące obroty,stała temperatura na komputerze 22 C

 


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości