Golf 3 1.8 ABS 90km Problem z wolnymi obrotami (czasami)

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.8 ABS 90km Problem z wolnymi obrotami (czasami)

Postprzez szosiu » 19 lut 2019, o 08:09

Cześć :)

Problem polega na tym, że czasami po uruchomieniu obroty wskakują od razu na 3000 (wyłączenie zapłonu i ponowne uruchomienie powoduje że już problemu nie ma) albo 30-60 sekund po uruchomieniu zaczyna szarpać silnikiem i auto gaśnie. Te objawy pojawiają się co któreś uruchomienie. Zdecydowanie większość uruchomień jest okej. Oprócz tych objawów wszystko jest w porządku, silnik odpala na dotyk chodzi jak zegarek podczas jazdy wszystko jest okej.

A teraz co wymieniłem do tej pory. Ale nie rozwiązało to problemu.
Nowy nastawnik biegu jałowego potocznie nazywany krokowcem oraz jego ustawienie zgodnie z procedurą serwisową na szczelinomierz,
Nowy czujnik TPS oraz ustawiony zgodnie z procedurą serwisową wszystko zmierzone idealnie książkowo.
Nowy czujnik temperatury płynu chłodzącego oryginał Volkswagena.
Nowy czujnik temperatury powietrza dolotowego oraz zmierzone jego wartości - są prawidłowe.
Do baku wlałem oczyszczacz układu wtryskowego liqui moly i zatankowałem auto do pełna przejechałem 150 km jak do tej pory.

Nadal się zdarza że co któreś odpalenie że pojawiają się te cyrki. Nasilają się gdy jest chłodniej ,na ciepłym silniku ten problem praktycznie nie występuje. Na tą chwilę skończyły mi się pomysły. Co jeszcze może powodować , że auto tak się tak zachowuje? Komputer, regulator ciśnienia paliwa w monowtrysku? Przetarta wiązka przewodów gdzieś?

Jak to możliwe że obroty wskakują na 3000 odrazu po odpaleniu ? Rozumiem, że musi się podnieść przepustnica tak ? A więc to komputer steruje krokowcem, czyli komputer ma złe dane i tak ustawie krokowca albo komputer jest zepstuty ?
szosiu
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław / Polanica
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Golf 3 1.8 ABS 90km Problem z wolnymi obrotami (czasami)

 

Re: Golf 3 1.8 ABS 90km Problem z wolnymi obrotami (czasami

Postprzez GolfiarzJR » 20 lut 2019, o 20:40

Aparat zapłonowy (czujnik hala) spróbuj ewentalnie lekko go poluźnić i zmienić zapłon i obroty biegu jałowego, jesli pomoże to możesz wymienić cały aparat zapłonowy i powinno zniknąć :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf 3 1.8 ABS 90km Problem z wolnymi obrotami (czasami

Postprzez szosiu » 21 lut 2019, o 12:47

zapłon ?

dzis po uruchomieniu zimnego silnika obroty powolutku same szły do góry , według mnie komp uwalony
szosiu
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław / Polanica
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Golf 3 1.8 ABS 90km Problem z wolnymi obrotami (czasami

Postprzez GolfiarzJR » 21 lut 2019, o 23:20

W tym silniku komputer rzadko kiedy pada, możesz też wymienić jest łatwo dostępny na złomowcach, ja dalej obstawiam że coś z Monowtryskiem/zapłonem jest nie tak
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Dostawca ultraszybkiego światłowodu na terenie miasta Wrocłąw Airmax internet Wrocław dostępny w opcji stacjonarnej bez umowy



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości