Golf 3 1.6 AEA 75 KM Nagle przestał odpalać.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.6 AEA 75 KM Nagle przestał odpalać.

Postprzez Viktorion » 5 sty 2016, o 16:56

Witam!
Wczoraj odpalałem swojego golfa w temperaturze -13*C, odpalił bez problemu, przejechałem jakieś 10-15km. Dzisiaj odpalam, jest -7,5*C i samochód nie chce odpalić. Kręci, ale nie odpala. Akumulator odpada, bo niedawno był wymieniany, świece sprawdzane niedawno (miesiąc temu), są trójelektrodowe i wszystkie sprawne.

Objaw jest następujący - samochód kręci ale nie odpala, następnie ta kontrolka: Obrazek (ciśnienia oleju) zaczyna migać, po 15 sekundach przestaje i pali się ciągle. I tak cały czas, przy każdej próbie rozruchu. Poziom oleju jest niski, ale nie przesadzajmy. Stan benzyny - rezerwa.

Czujniki przy silniku były wymieniane jakoś latem, bo zaczął mi z jednego z nich porządnie cieknąć olej.

Czy ktoś może rzucić poradą co trzeba zrobić?

Objawy takie same jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=JOfidbLJtzg
filmik nie mój :)
Thorsten- Nie dublujemy postów. Używamy opcji 'edytuj'
Viktorion
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 14:55
Lokalizacja: Błaszki

Golf 3 1.6 AEA 75 KM Nagle przestał odpalać.

 

Re: Golf 3 1.6 AEA 75 KM Nagle przestał odpalać.

Postprzez k-m-r1 » 6 sty 2016, o 00:02

Podpiąc sie VAg i zerknąc na błędy

na szybko to iskra?
paliwo pompa ciśnienie?

miganiem kontrolki nie przejmuj sie auto nie odpala i mruga świeci itp olej kontrolke to wskażnik jeśli silnik odpalony i ma odpowiednie obroty to gdy świeci i piszczy to niewłaściwe ciśnienie oleju. Olej kontrolke oleju :D.

Odłącz aku na 30 minut
zobacz czy odpali

nie? odepnij czujnik temperatury płynu przy głowicy 4 piny i sonde lambda obok odmy przy nadkolu paważęra 4 piny w 1 rzędzie.

Zobacz czy odpali w trybie awaryjnym.
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości