Golf 3 1.4 1994r abd problem z uruchomieniem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.4 1994r abd problem z uruchomieniem

Postprzez pawelek_21 » 31 maja 2012, o 16:04

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż opiszę mój problem od początku. Dostałem mojego golfa3 od wujka on jeździł nim 2lata i wszystko było ok. Gdy go dostałem też palił ze styku i jeździł normalnie. Po pewnym czasie zaczęło się na rezerwie gaśnięcia auta lecz wlałem paliwo i jeździłem dalej bez żadnych problemów. Tak przez pewien czas aż do momentu jak miałem około 1/4w baku paliwa i nagle zaczęło go dławić. Podjechałem na podwórko i auto stało jakieś 2 miesiące. Pewnego dnia próbowałem odpalić lecz niestety nic zero reakcji 2akumulatory się wyczerpały. Poczytałem trochę tematów na forum i zacząłem sprawdzać iskrę na każdej świecy były ok ale postanowiłem że je wymienię. Zostały wymienione wszystkie 4. Po czym nowe kable, palec i kopułka. Nadal nic. Dalej wymieniłem nowy filtr paliwa i powietrza a usterka jak była tak jest. Po odkręceniu tego dolotu powietrza nad mono wtryskiem wlałem paliwo bezpośrednio do gaźnika i odpalił bez problemu. Teraz jest tak gdy próbuje odpalać muszę bardzo lekko trzymać wciśnięty gaz i załapie lecz gdy puszczę całkowicie gaz auto tak jak by nie dostaje paliwa i gaśnie. Taki sam objaw jest gdy próbuję dodać więcej gazu silnik gaśnie. Gdy uda mi się go odpalić to nie chodzi płynnie bardzo szarpie silnikiem i czasami wejdzie na wyższe obroty raz bardzo małe. Zrobiłem kilka zdjęć i filmików dla paweu_mk3 i ogólnie podglądowych. Może ktoś z was miał taki problem i wystarczy tylko wziąć wymienić jakąś głupotę i auto będzie nadal na chodzie. Czekam na sensowne odpowiedzi i z góry dzięki :D

ZDJĘCIA I FILMY ROBIONE TELEFONEM WIĘC JAKOŚĆ MÓWI SAMA ZA SIEBIE

Zdjęcia GOLFA3 wejścia do komputera i inne


FILMIKI Z OBJAWAMI...
pawelek_21
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 18:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Golf 3 1.4 1994r abd problem z uruchomieniem

 

Postprzez rafal9119 » 31 maja 2012, o 17:06

pawelek_21 napisał(a):Po odkręceniu tego dolotu powietrza nad mono wtryskiem wlałem paliwo bezpośrednio do gaźnika i odpalił bez problemu
czyli cos nie teges jest z pompka paliwowa lub przekaznikiem od niej najpierw sprawdz te dwie rzeczy! :-)
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez prezesik » 31 maja 2012, o 18:46

A jak silnik odpala na zdjętej wtyczce z czujnika temperatury ( 4-pinowy pod aparatem zapłonowym )? Jeżeli odpali od strzała to masz ten czujnik do wymiany, on dawkuje paliwo w zależności od temp. płynu.
Druga opcja to zastała pompka paliwowa, tutaj raczej tylko wymiana na nową.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pawelek_21 » 1 cze 2012, o 20:19

Jest jakaś możliwość sprawdzenia tej pompy? Jakimś miernikiem lub coś w tym stylu? Jaki jest koszt nowej takiej pompy?
pawelek_21
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 18:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez pietrasiak2 » 1 cze 2012, o 20:40

Wez zdejmij wezyk z monowtrysku i przekrec zaplon ok 2 sek paliwo musi rzygac mocno jezeli sie tylko pojawi to pompa szmelc :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez rafal9119 » 1 cze 2012, o 20:46

u kolegi w mk3 1.8 ABS było podobnie i winna była pompa. a buczy ci ona czy nie???
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez pawelek_21 » 2 cze 2012, o 10:36

pietrasiak2 napisał(a):Wez zdejmij wezyk z monowtrysku i przekrec zaplon ok 2 sek paliwo musi rzygac mocno jezeli sie tylko pojawi to pompa szmelc :-)



Tak jak wyżej jest podany filmik oto link tak podaje paliwo FILMIK POMPA PALIWA NA ODKRĘCONYM WĘŻYKU oto filmik jak podaje pompa paliwo po przekręceniu kluczyka aż zaświecą się kontrolki.



A czy pompa buczy?? To znaczy po przekręceniu kluczyka aż do momentu zaświecenia się kontrolek pompa wydaje przez około 1-2sekundy taki cichy dźwięk.
pawelek_21
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 18:34
Lokalizacja: Sosnowiec


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron