Golf 1.8 - prycha, gaśnie i gubi moc po deszczu.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez marko1967 » 7 wrz 2008, o 20:14

kamil_xxx, ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa pomijając te luzy w aparacie czy onwogule był dobrze ustawiony chodzi mi o wyprzedzenie zapłonu bo jak zapłon jest źle ustawiony to auto ma za małe wolne obroty nie ma mocy i potrafi gasnąć przy skręcaniu masz może obrotomież w autku jeżeli tak to napisz jakie masz obroty na rozgrzanym silniku po wyłączeniu ssania :-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

 

Postprzez pirlo » 7 wrz 2008, o 20:25

a ja stawiam na cewke bo mialem to samo jak bylo wilgotno silnik byl nagrzany dostawala przebicia i silnik gasł jak masz mozliwosc podepnij dobra i sprawdz
pirlo
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 21:49
Lokalizacja: głogów

Postprzez kamil_xxx » 7 wrz 2008, o 20:35

no cewka niby była wymieniana. Ale jak była wymieniana tak jak aparat zapłonowy too...;/
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez marko1967 » 7 wrz 2008, o 21:03

kamil_xxx napisał(a):no cewka niby była wymieniana. Ale jak była wymieniana tak jak aparat zapłonowy too...;/
no to wtedy może być wina cewki może ten mechanior powiedział zrobiłem to i to i jeszcze to no i oprucztego wymoeniłem jeszce to i Cie skasował za 4 rzeczy a w sumie wymienił tylko jedną rzecz np: świece :-x
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Progresiv » 7 wrz 2008, o 21:55

ja mam to samo tez pisalem na forum to prawdopodobnie bedzie to oczym pisal marko w temacie ktory ja zalozylem czyli zle ustawiony zaplon po wymienionym aparacie zaplonowym jutro bede jechal na zaklad zrobic to utawie zaplon i zaraz jak przyjade napisze co i jak czy przeszlo czy nie :( tez mnie to drazni samochod mam 3 miesiace a tu taki klops ale czego sie spodziewac samochod byl sprowadzany niewiadomo co wnim siedzi (trociny czy cóś) heheh. Tak wogole co to za mechanika masz wymienil polowe rzeczy i itak niedoszedl do tego co to jest. widzisz forum to dobra sprawa:]
Avatar użytkownika
Progresiv
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 23:30
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kger » 8 wrz 2008, o 08:58

Nie sądzę, żeby przy wymianie aparatu można było przestawić zapłon. Na obudowie jest "karb(wcięcie)", na który musi wskazywać palec rozdzielacza. I czasami sprzedają kable, do których muszą być założone "baryłki" na świecach. Bez nich w takim przypadku iskra ma ciężko...;-)
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez pablomed » 8 wrz 2008, o 16:42

kger napisał(a):Nie sądzę, żeby przy wymianie aparatu można było przestawić zapłon
jeżeli sobie nie zaznaczysz położenia przed wyjęciem aparatu to musiałbyś miec bardzo dużo szczęścia żeby nie przestawić zapłonu, przecież własnie kręcąc aparatem się go zmienia - ustawia. Karb jest do ustalenia kopułki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez marko1967 » 8 wrz 2008, o 17:02

kger napisał(a):Nie sądzę, żeby przy wymianie aparatu można było przestawić zapłon. Na obudowie jest "karb(wcięcie)", na który musi wskazywać palec rozdzielacza
tak ale ten specjalista co wyjmował ten aparat powinien ustawić go w tym miejscu przed wyjęciem a jak go wyją tak sobie ? i co wtedy ustawianie na "oko" bo nie którzy mechaniory to magicy że strach pomyśleć a tak na marginesie aparat zapłonowy można bardzo łatwo przestawić wystarczy popuścić nakrętkie i aparat lata jak chce
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez JarkiJar » 8 wrz 2008, o 20:39

Mam podobny problem...

poprzednio jak nie startowal w niektore wymienilem cewke, kopulke, kable, swiece ...w odwrotnej kolejnosci i pozniej startowal juz normalnie (sprawe zalatwila dopiero cewka) niestety problem powrocil (po 3 miesiacach)..teraz mam maly problem bo musialem wymienic jeszcze wydech bo probowalem odpalic na pych i udalo sie ale chodzil ze 2 godziny jak sprawdzalismy swiece czy jest iskra i wyprzedzenie zaplonu... podczas jazdy chwile pozniej kat sie rozgrzal do czerwonosci- sie zapchal ?? albo cos... niestety nawet ze zdjectym wydechem popyrka teraz popyrka i nie odpala ...wiem ze jakby go teraz pociagnac to by tez odpalil.. ale niestety nie stac mnie na szybowiec..


objawy na teraz:

-jak proboje odpalic to popyrka popyrka i gasnie tak do rozladowania akumulatora i dupa
-jak juz odpali chodzi jakby nie na wszystkie gary palil... predkosc maksymalna 60km/h i ledwo rusza.... ale sprawdzalem wszystkie swiecy po kolei i iskra jest!
-kolejnosc na kopulce wlasciwa.
-probowalem ustawic wyprzedzenie zaplonu i jest w pozycji optymalnej
-filtr powietrza w miare spoko

Co mam sprawdzic...

1) umasowienioe silnika..??
2) warto jeszcze raz sprobowac cewke?? niestety
4)moze jest rozlegulowany zupelnie zaplon?? ale to plan na dluzsza robote (jak zloze wydech)

Peosze o jak najszybsza odpowiedz..
pozdrawiam Michal

[ Dodano: 2008-09-09, 12:46 ]
zastanawiam sie nad kupnem urzadzenia diagnostycznego...

http://www.gendan.co.uk/product_GDVAG2X2.html


jak wyglada sprawa diagnostyki na silniku ktory nie odpala??
JarkiJar
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 13:30
Lokalizacja: Manchester

Postprzez kamil_xxx » 24 wrz 2008, o 18:05

Dobra wyszło na to że po odłączenie sondy ( nie wiem jak to sie nazywa ale chodzi o sonde która ustala skład mieszanki paliwa ) wszystko chodzi pięknie. Nie mam juz z nim zadnych problemów. Musze tylko kupic drugą sondę.
Mału offtop: Jak zdjąć zaślepki od kierunków i swiateł przeciwmgielnych?
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez kger » 29 wrz 2008, o 21:04

No co Ty? :-o
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez łaksiak » 30 wrz 2008, o 07:30

kamil_xxx napisał(a):Mału offtop: Jak zdjąć zaślepki od kierunków i swiateł przeciwmgielnych?

poszukaj w dziale 'Elektryka klimatyzacja wnętrze' ;-)
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości