golf 1.8 - co to za wtyczka?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

golf 1.8 - co to za wtyczka?

Postprzez Karolina » 23 cze 2013, o 14:11

Witam,
mam pytanie związane z widoczną na zdjęciu 'wtyczką' mianowicie - jak nazywa się ta część i czy może powodować gaśnięcie auta lub szarpanie/przerywanie podczas jazdy?

Ewentualnie czy ktoś się orientuje ile mogłaby kosztować sama część - stara lub nowa ;) i czy wymiana całości jest czasochłonna. Chodzi o to, że miałam już problemy z tą częścią, była ona przez kogoś (prawdopodobnie starego właściciela) strasznie prowizorycznie 'zmodyfikowana' i dochodziło w niej do zwarcia, stąd chciałabym ją wymienić i mieć z tym spokój.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Obrazek
Obrazek
Karolina
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 13:25
Lokalizacja: NL

golf 1.8 - co to za wtyczka?

 

Postprzez prezesik » 23 cze 2013, o 14:58

Wtyczka zasilająca wtryskiwacz oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza.

[ Dodano: 2013-06-23, 15:00 ]
Jeżeli kabelki od zasilania wtryskiwacza są przetarte to mogą powodować gaśnięcie, szarpanie i przerywanie silnika. Jak odłączysz tą wtyczkę to brak zasilania spowoduje zamknięcie się wtryskiwacza i zgaśnięcie silnika.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez papi90 » 23 cze 2013, o 15:31

prezesik25 napisał(a):Wtyczka zasilająca wtryskiwacz oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza.

[ Dodano: 2013-06-23, 15:00 ]
Jeżeli kabelki od zasilania wtryskiwacza są przetarte to mogą powodować gaśnięcie, szarpanie i przerywanie silnika. Jak odłączysz tą wtyczkę to brak zasilania spowoduje zamknięcie się wtryskiwacza i zgaśnięcie silnika.


A jeśli ja mam tą wtyczkę całą brudną wręcz czarna od oleju smaru niewiem to jest możliwość ze jak jest zimny silnik to przygasa na lpg czy nie bardzo ??
papi90
Badacz tematu
 
Posty: 233
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:54
Lokalizacja: Nowa Sól

Postprzez pablomed » 27 cze 2013, o 23:04

raczej nie, ale gdybać nie warto trzeba ją wytrzeć od zewnątrz, rozłączyć ,spryskać styki odpowiednim preparatem np WD 40 porządnie wydmuchać i połączyć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości