Głowica z 2.0 ABF lub 1.8 KR do 1.8 ABS

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Głowica z 2.0 ABF lub 1.8 KR do 1.8 ABS

Postprzez Kuba018 » 25 paź 2012, o 18:41

Witam pisze z zapytaniem czy przeszedł by taki swap głowicy.z 2.0 ABF lub z 1.8 KR do 1.8 ABS ? Robił ktoś już coś takiego ?? czy bedzie pasować na kanały i na śruby ?? Pozdrawiam
Kuba018
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 14 lut 2009, o 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Głowica z 2.0 ABF lub 1.8 KR do 1.8 ABS

 

Postprzez Kutasinski » 8 lis 2012, o 17:17

Na pewno nie.
Przecież ABS to silnik 8 zaworowy,natomiast ABF i KR to 16, na dodatek KR to mechaniczny wtrysk,nawiasem mówiąc.
Pomijając już kwestie kształtu i rozmieszczenia kanałów, zostają jeszcze inne tłoki, zupełnie inne sterowanie silnika.
Pomysł kosmiczny :->
Nie mam GG ale coś trzeba było wpisać..
Kutasinski
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:44
Lokalizacja: Kraków

Postprzez CHLASTA92 » 8 lis 2012, o 23:39

Jest coś takiego możliwe bo już kiedyś o tym czytałem na innym forum z tą różnicą że tam był blok z 2.0
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez Kutasinski » 8 lis 2012, o 23:55

CHLASTA92 napisał(a):Jest coś takiego możliwe bo już kiedyś o tym czytałem na innym forum z tą różnicą że tam był blok z 2.0


Wiesz.."coś czytałem"..ja też różne rzeczy czytałem..
Blok to jedno, a że w tym bloku siedzą inne tłoki to inna para kaloszy.
Generalnie,zastanawiam się, czemu taka operacja w ogóle miała by służyć? :-?
Że niby motor 8v po zamianie głowicy ma stać się 16v...
Teoretycznie do motoru,powiedzmy, 2.0 8v możesz dokręcić głowicę 16v tylko że z reguły te silniki mają inne tłoki, nie wiem jak byś rozwiązał kwestię napędu rozrządu-nawet jeśli głowica 16v odbiera napęd poprzez 1 koło zębate i ma dodatkową przekładnię łańcuchową do napędu 2 wałka, to jeszcze trzeba sprawdzić,czy koła będą pasować (ilość zębów), a to dopiero początek..
Generalnie: można iść na pieszo z Krakowa do Władywostoku.
Tylko po co?
Chcesz 16v-zrób swap.
Nie mam GG ale coś trzeba było wpisać..
Kutasinski
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:44
Lokalizacja: Kraków

Postprzez CHLASTA92 » 9 lis 2012, o 00:49

Kutasinski,

Nie rozumiem cie kolega zapytał sie czy do 8v da rade wstawić głowice w v16 to pisze że da rade i tyle.Nie chce mi sie szukać o tym na www.golf.pl ale zapewniam ci już że ktoś coś takiego zrobił i tyle.Nie interesuje mnie to czy zmieniał tłoki czy co tam jeszcze.
Odpowiedziałem tylko na kolegi pytanie i tyle więc po co sie spinasz
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez Kutasinski » 9 lis 2012, o 01:29

CHLASTA92 napisał(a):Kutasinski,

Nie rozumiem cie kolega zapytał sie czy do 8v da rade wstawić głowice w v16 to pisze że da rade i tyle.Nie chce mi sie szukać o tym na www.golf.pl ale zapewniam ci już że ktoś coś takiego zrobił i tyle.Nie interesuje mnie to czy zmieniał tłoki czy co tam jeszcze.
Odpowiedziałem tylko na kolegi pytanie i tyle więc po co sie spinasz


Ja spinam się?
Nic z tych rzeczy.
Po prostu wytłumaczę najkrócej:
Możliwe,że teoretycznie jest możliwe złożenie takiego silnika,ale z przyczyn technicznych i ekonomicznych nie ma to najmniejszego choćby sensu.
Tak, jak wspomniana wyprawa piesza na trasie Kraków-Władywostok..
Być może też samolot "Iskra" można przerobić na TU 154..
I to wszystko w temacie.
Nie mam GG ale coś trzeba było wpisać..
Kutasinski
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:44
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości