Gdzie jest sonda lambda

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Gdzie jest sonda lambda

Postprzez Mateusz18 » 4 mar 2013, o 22:15

Witam posiadam silnik w golfie 1.6AEE i mam dla was pytanie gdzie znajduje się sonda lambda. Proszę o jakieś zdjęcie albo coś. I drugie pytanie czy mogę ją tak normalnie odłączyć i nic się nie stanie czy może coś się popsuć ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Mateusz18
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 18:55
Lokalizacja: Chwaliszew

Gdzie jest sonda lambda

 

Postprzez K7 » 4 mar 2013, o 22:26

w tym modelu o ile mnie pamięc nie myli sonda znajduje się przed/w katalizatorem, więc zeby ją zobaczyc musiałbys wjechac na kanał, ew. podniesc autko na podnosniku. Katalizator znajduje sie mniej-więcej na wysokosci przednich drzwi, wchodzisz pod auto i szukasz czegos podobnego do tego: Obrazek
Sonde mozesz odłączyc, nic sie nie powinno nieodwracalnie zepsuc, ale mogą wystąpic problemy autko moze więcej palic, źle wchodzic na obroty itd.
Niewiem gdzie dokładnie znajduje sie kostka do wypięcia sondy, ale jak znajdziesz samą sonde to pojdziesz po przewodzie i na pewno znajdziesz ;)
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez PabloSBT » 4 mar 2013, o 22:33

kostkę od lambdy masz po lewej stronie na dole za silnikiem a lambda powinna znajdować się w katalizatorze albo przed nim ewentualnie w rurze jak kat był wycięty. Jak odepniesz sondę to samochód jeździ w trybie awaryjnym i nie ustala mieszanki względem obciążenia :) a co ci się dzieje z samochodem ? zalewa go ??
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 25 gości