Gaśnie w czasie jazdy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Gaśnie w czasie jazdy

Postprzez Bemben133 » 23 sie 2013, o 22:18

Siema ;)
No więc... zaczne od poczatku ;p
Pisalem kiedys ze auto gasnie czasem przy skrecie na luzie/sprzegle i slychac pompe wspomagania ...
i gdy nauczylem sie juz manewrowac na parkingu na biegu wyszlo cos nowego i to gorszego ;c
Samochod gasnie w czasie jazdy ... Ostatnio wyjechalem do pracy, zdarzyl sie nagrzac, zgasilem i poszedlem. Ale musialem go przestawic wiec odpalam (pali na dotyk jak zwykle) ujechalem kawalek i zaczelo mna miotac ;c obroty z 3k do 0 i znow na 3k (tak jakby gasl ale odpalal sie na popych) ... po zajsciu oczywiscie nie odpala to sb mysle po aucie ale po godzinie wracam a ten pali na dotyk jak gdyby nigdy nic ... kilka dni spokoju i dzis to samo ;c ale pale raz, nic. pale drugi raz, nic. poczekalem z 10 sekund i pali na dotyk ;o to jade i jak tak jechalem sobie 90 znow obroty do 0, dodalem gazu i jedzie znow do 0 i znow jedzie (sam sie opalal znow tak jakby przez napedzone kola) ... I nie mam pojecia co to jest a nie mam kasy na mechanika. Chce z nim robic sam i to jak najtanszym kosztem (jakbym mial kase to bym jezdzil maserati a nie uzeral sie z golfem ;d). Jesli ktos ma pomysl co jest nie tak prosze uwzglednic gasniecie przy skrecaniu no i pisac jak co sprawdzic ;) dzieki z gory ;)
Bemben133
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 12:58
Lokalizacja: Libiąż

Gaśnie w czasie jazdy

 

Postprzez trollu » 24 sie 2013, o 13:01

u mnie podobne cyrki powodowała padnięta cewka, spróbuj sobie załatwić drugą na podmianę żeby zobaczyć czy to jej wina


poza tym fajnie by było jakbyś napisał o jaki silnik chodzi, chociaż wspomnieć że chodzi o silnik z profilu czy coś. odrobina uprzejmości jeszcze nikomu nie zaszkodziła a podanie tak banalnej informacji bardzo pomaga
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Bemben133 » 24 sie 2013, o 13:30

myslalem ze w profilu wystarczy... 1,6 abu
Bemben133
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 12:58
Lokalizacja: Libiąż

Postprzez 1arturek1 » 24 sie 2013, o 13:39

Miałem tak poprzedniej zimy, silnik ten sam 1.6 ABU
Wsiadam rana, ruszam do szkoły, zbliżam się do miejsca zawracania, no to dojeźdżam sprzęgło no i skręcam, silnik? Zgasł.

Na szczęście miałem tak tylko dwa razy, co robiłem? Wysiadałem, no i odpinałem mu czujnik temperatury powietrza zasysanego, odpalałem z odpiętym czujnikiem, zapalił? Jak zapalił to szurnąłem mu trochę obrotów i podpinałem spowrotem czujnik, no i normalnie odpalał.

Byłem dosyć zbulwersowany tym zachowaniem, więc postanowiłem wstawić go do warsztatu, dokładniej przyczyny nie znam, ale mechanik wymienił: kopułkę, przewody, czujnik temperatury wody i do tej pory nie ma z tym problemów, zobaczymy jak będzie sobie radził w zimie.

W razie czego pisz na PW, ten sam silnik, więc może razem coś zdziałamy, już ponad rok mam ten motór więc co nieco wiem. ;) Mam nadzieje, że jakoś Ci pomogłem.
1arturek1
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lip 2012, o 10:31
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Bemben133 » 24 sie 2013, o 22:42

odwiedzil mnie dzis znajomy taty z pracy ktory kocha mechanike, taka jego pasja ;) powiedzial ze musi pogadac ze znajomym bo on nie ma interfejsu do starych samochodow a ten znajomy uwielbia sie bawic z vw ;d we wtorek mnie odwiedza zobaczyc pod kompem zeby wszystko zrobic na cacy ale mowi ze to na 90% cewka czyli raczej mieliscie racje ;d
Bemben133
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 12:58
Lokalizacja: Libiąż

Postprzez strzeliniasty » 24 sie 2013, o 22:49

a powiedz mi czy jak zgasnie probujesz go odpalic wskazowka obrotomierza skacze czy stoi w bezruchu??

poczytaj temat z problemem jaki ja mialem z samochodem bo objawy sa podobne http://www.golf3.pl/topics4/problem-z-p ... t18552.htm
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Bemben133 » 25 sie 2013, o 10:56

stoi na 0 jak sie nie myle... nie zwracalem na to az takiej uwagi ;d
Bemben133
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 12:58
Lokalizacja: Libiąż


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości