gasnie przy skrętach

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

gasnie przy skrętach

Postprzez berjo » 30 cze 2007, o 20:58

hejka
mam problem otóż gdy skręcam do końca w lewo czy też w prawo obroty mi spadają. mam 1,6 93r. co to może być? plyn w zbiorniku jest do wspomagania.
berjo
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 21:58
Lokalizacja: lubuskie

gasnie przy skrętach

 

Postprzez Sopel » 6 lip 2007, o 23:03

No właśnie! Mam ten sam problem. Kupiłem przedwczoraj golfika 93r. 1.6 LPG no i przy pełnym skręcie czy w prawo czy lewo, zapalają się wskaźniki ładowania akumulatora i cisnienia oleju i samochód staje. Po ponownym odpaleniu wszytko działa jak należy...Co to moze być??
Sopel
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 13:57
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez sebaa » 7 lip 2007, o 11:45

No jeśli ma wspomaganie, to najprawdopodobniej przy pełnym skręcie pompa od wspomagania wytwarza duży opór i dławi silnik na LPG. Czy po ponownym odpaleniu dzieje się tak samo ?
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez Sopel » 7 lip 2007, o 13:02

No ma wspomaganie, na jednych zakrętach pada na drugich nie heh... To jeśli to ta pompa to co robić? Powiem jeszcze, że w sprawach samochodowych jestem całkowicie zielony, bo to mój 1 samochód, także jakby co to mówcie do mnie po polsku :)
Sopel
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 13:57
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez sebaa » 7 lip 2007, o 13:36

U mojego wuja w Cordobie tak było. Zwłaszcza rano, gdy olej był zimny, jak się skręciło na maxa w którąś stronę i wycofywało. Silnik 1.4. Zawsze gasła. Pojechał do serwisu i mu powiedzieli, że się nic z tym nie zrobi. Słaby silnik i tyle. Trzeba było więcej gazu dawać.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez Sopel » 7 lip 2007, o 13:39

Oki, dzięki! Będę musiał go wtedy gazować troche bardziej na zakrętach.
Sopel
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 13:57
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez adams » 21 lip 2007, o 15:18

Panowie ja mialem problem podobny, tylko u mnie gasl silnik, zupelnie odcinalo zaplon tak jqakby ktos wylaczal kluczyk ... tylko ze wq moim przypadku to tak sie dzialo, kiedy dawalem mu ostro w pi... znaczy sie ostro po garach przy skrecaniu w lewo, tylko w lewo i tylko przy ostrym skreceniu. Tylko lipa ze jak chcialem specjalnie pokazac koledze-mechanikowi co sie dzieje, to mi mo w\ze szarpalem tym samochodem przy wchodzeniu w zakrety przy ruszaniou itd , a ni razu nie zgasl. Az kiedys pewnego dnia, znalazlem jakis zwsajacy przewod od masy odchodzacy od cewki zaplonowej. To nie powinno miec wiekszego znaczenia wg mnie, ale od kiedy podlaczylem te dodatkowa mase do masy przy silniku, problem z gasnieciem samochodu mam za soba ... przynajmiej narazie tak jest. :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości