gaśnie na biegu jałowym, odcina wysokie obroty

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

gaśnie na biegu jałowym, odcina wysokie obroty

Postprzez mmisiex » 17 sty 2015, o 22:26

Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwym (choć ostatnio nie za bardzo) posiadaczem golfa 1.4 z 94 roku z LPG. Od razu zaznaczam że na gazie nie jeżdżę, ponieważ mam uszkodzony zawór, a z naprawą czekam do chwili aż ktoś mi pomoże w usterce, która uniemożliwia mi normalne korzystanie z auta. Mianowicie:
W dzień w którym kupowałem samochód, wszystko było jak najbardziej w porządku. Potem zaczęły się problemy- samochód na biegu jałowym, lub na jedynce z wciśniętym sprzęgłem po jakimś czasie traci obroty i gaśnie. Na niektórych biegach gdy wciskam pedał gazu przyspiesza do np. 2,5 tys. obrotów, następnie tak jakby odcina ich wzrost- coś jakbym zabrał nogę z gazu choć jest wciśnięty. Poszedłem z tym do mechanika. wymienił mi czujnik powietrza, świece, i przy okazji mało istotny dla sprawy- tłumik. Nie pomogło. Dziś rano pojechałem do innego i wymienił mi filtr. Dalej nic... Po południu miał czyszczony filtr powietrza, regulowany zapłon, oraz czyszczony silniczek krokowy. Dalej nic, a nawet i gorzej- na 4 biegu przy ok. 70-80 km/h samochód zgasł i wspomaganie kierownicy siadło. Po ponownym uruchomieniu wszystko było ok. Przepraszam za moje dość laickie opisanie sprawy, ale jestem świeżym użytkownikiem ruchu drogowego i dopiero nabieram wprawy w tych sprawach ;) Z góry dziękuje za pomoc :)

[ Dodano: 2015-01-17, 22:27 ]
p.s. kable są sprawdzone i są sprawne.
Ostatnio edytowano 17 sty 2015, o 22:35 przez mmisiex, łącznie edytowano 1 raz
mmisiex
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 sty 2015, o 22:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

gaśnie na biegu jałowym, odcina wysokie obroty

 


- - - Odżywki - https://www.testyiopinie.com.pl - Odżywki



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości