Gaśnie i odpala dopiero po kilku minutach

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Gaśnie i odpala dopiero po kilku minutach

Postprzez amigo7070 » 5 paź 2012, o 07:26

Witam serdecznie jestem nowym uczestnikiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli robię coś źle lub powtarzam czyjś temat.Mam Golfa III z motorem 1,4 8V a mój problem polega na tym że od niedawna coś mu odbiło.Podczas jazdy potrafi zgasnąć i odpala dopiero po kilku minutach.Wczoraj zrobił ni taką niespodziankę nawet na wolnych obrotach na postoju.Postałem około 20 minut i zapalił bez problemu.Co ciekawe jak zgaśnie i chcę go odpalić od razu to po przekręceniu kluczyka w pozycję 1(świecą się kontrolki)jest dziwne pojedyncze szarpnięcie silnikiem.Może ktoś miał podobny problem lub chociaż wie gdzie szukać rozwiązania.Z góry dziękuję za każdą pomoc.
amigo7070
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 23:53
Lokalizacja: Wiejca

Gaśnie i odpala dopiero po kilku minutach

 

Postprzez pietrasiak2 » 5 paź 2012, o 08:12

Podaj kod silnika,to raz,dwa nie masz jakiś zabezpieczeń typu odcięcie paliwa.
Pytanie nie grzeje się przekaźnik od pompy paliwa? Lub w kostce stacyjki się coś dzieje.Ja celuję jednak na cewkę zapłonową jak masz możliwość podmianki to zrób to i przetestuj. :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez amigo7070 » 7 paź 2012, o 20:03

Witam i z góry (DZIĘKI) dla Jarka, ostatni strzał był w 99% trafny. Czemu w 99%, bo nie była to sama cewka a zaśniedziała kostka doprowadzająca do niej napięcie. Usterka skasowana. Jeszcze raz wielkie dzięki. :ok:
amigo7070
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 23:53
Lokalizacja: Wiejca


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 20 gości