Falujące obroty + uszczelka pod głowicą

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Falujące obroty + uszczelka pod głowicą

Postprzez Mateoooo » 30 lip 2013, o 09:14

Witam,

Ostatnio mam same problemy z moim golfem.

W kwietniu poszła mi uszczelka pod głowicą, więc ją wymieniłem, głowice oddałem do gościa, wyszlifował sprawdził na szczelność itp.

Wszystko było ok. aż do dzisiaj gdy chciałem dolać płynu do chłodnicy i zobaczyłem tłuste plamy niby płyn zielony ale jednak jakieś śladowe ilości oleju było widać, w dodatku ubyło mi oleju.
Uszczelka była firmy elring więc chyba nie jakiś bubel. Myślicie, że znowu do wymiany? Dodam, że od razu wymieniłem śruby i dokręcałem je kluczem z dynamometrem.

Drugi problem jest taki, że falują mi obroty i na gazie i na benz. Jest to minimalne falowanie jednak zwiększa się ono gdy:
-kręcę kierownicą
- włączy się wentylator (wtedy to musze dodawać gazu bo te wibracje doprowadzaja mnie do grobu)

Zauważyłem również, że gdy np. zasuwam szyby (elek) to światła delikatnie przygaszają.

Silnik 1.6 ABU

Pozdrawiam
Mateoooo
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 3 lip 2011, o 15:00
Lokalizacja: Łańcut

Falujące obroty + uszczelka pod głowicą

 

Postprzez 1arturek1 » 31 lip 2013, o 11:26

Drugi problem jest taki, że falują mi obroty i na gazie i na benz. Jest to minimalne falowanie jednak zwiększa się ono gdy:
-kręcę kierownicą

Zauważyłem również, że gdy np. zasuwam szyby (elek) to światła delikatnie przygaszają.


Ja również mam z tym problem, no i ten sam silnik 1.6 ABU
Tylko u mnie jak skręcę na maksa kierownicą, albo domknę szybę z elektryka to obroty na tą chwilę spadają w dół.
1arturek1
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lip 2012, o 10:31
Lokalizacja: Lublin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości