Falowanie obrotów na biegu jałowym/

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Falowanie obrotów na biegu jałowym/

Postprzez kris9511 » 9 sty 2014, o 00:21

Witam. Na początek chciał bym się przywitac bo jestem tu nowy :)
Mój problem polega na tym: Golfik na wolnych obrotach faluje i po czasie zgaśnie, działo to się od czasu do czasu, teraz już jest tak prawie zawsze, najczęściej dzieję się to przy dojeżdżaniu np: do świateł kiedy wcisnę sprzęgło. Przepustnicę wymyłem, cewka, kable nowe. Czy to może byc silniczek krokowy ?
Silnik 1.6 mono wtrysk 93r.
Pozdrawiam.
kris9511
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 21:46
Lokalizacja: Śrem

Falowanie obrotów na biegu jałowym/

 

Postprzez prezesik » 9 sty 2014, o 01:24

A jak silnik się zachowuje po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury? - powinien utrzymywać równe 1100 obr/min. Jeżeli tak jest to czujnik temperatury masz do wymiany.
Ale jeszcze przed tym wszystkim zrób reset ECU - zdejmij klemę z akumulatora na 20 kinut, potem załóż i uruchom zimny silnik, niech chodzi sobie na biegu jałowym aż do włączenia wentylatora. Poz żadnym pozorem po uruchomieniu silnika nie tykaj pedału gazu, sterownik w tym czasie będzie lapał nowe nastawy "uczył się".

Daj znać jakie efekty.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez kris9511 » 9 sty 2014, o 11:54

Dziekuje za odpowiedź :) czujnika nie odłączałem, ale sprawdzę jeszcze, dodam tylko ze samochod teraz raz chodzi normalnie trzyma obroty raz wogule nie trzyma czyli jak puszcze gaz to od razu gaśnie.
Czujnik sprawdzę jak wrócę do domu, i jak mi sie uda to zrobie reset.

Edit:

Zresetowałem ECU i silnik nie gaśnie ale utrzymuje obroty w granicy 1300 - 1500 obr/min.
Podłączony mam cały czas czujnik temp.

Edit:

w moim przypadku pomogła wymiana silniczka krokowego i reset ECU.

Dziękuję za pomoc :) temat można zamknąć:)
kris9511
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 21:46
Lokalizacja: Śrem


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości