Enigmatyczny problem z silnikiem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Enigmatyczny problem z silnikiem

Postprzez resu45 » 21 lis 2015, o 16:03

Dzień dobry

Przejrzałem forum, lecz nie znalazłem podobnego problemu.
Nim przejdę do jego opisu, słów kilka o samym aucie.
Golf III rocznik 1994 benzyna 1.6 , kupiony tydzień temu, wróciłem nim od sprzedawcy blisko 220km ,
jeździłem dwa dni i juz wtedy zaczęły sie pojawiać problemy z odpaleniem, trochę sie dławił ale ruszał. Trzeciego dnia odpalił z wielkim trudnem, pompowany pedałem gazu jak szalony, unosił sie swąd benzyny, ona sama kapała z wydechu i wydzielał sie intensywny biały dym przez długi czas, nie zakwalifikowalbym tego do niskiej temperatury powietrza. Czwartego dnia nie pali juz kompletnie. Zajął sie nim znajomy mechanik , ale odnoszę wrażenie ze średnio mu idzie. Zmienił świece, kable, kopułkę, gaźnik oraz zapłon, akumulator naładował maks. Teraz dopiero stwierdził ze podłączyć trzeba auto pod komputer.
Pytanie zatem , co te objawy mogą oznaczać ?
Pakować sie w dalej koszta ?
Nie jestem znawca, dopiero zaczynam przygodę z motoryzacja i taka wtopa.
Serdecznie proszę o pomoc.
resu45
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2015, o 15:51
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Enigmatyczny problem z silnikiem

 

Re: Enigmatyczny problem z silnikiem

Postprzez trojeczkaGT » 21 lis 2015, o 17:01

panklan zes sie wysilil ;p

Twoj mechanik mogl na pierwszy ogien podlaczyc pod kompa chyba ze go nie mial :D bo koszta wymiany wzrosly i dalej nie pali. trzeba zobaczyc moze czujnik cieczy szwankuje i na odpietym by odpalil bo go zalewalo wiec mial problem z dawka benzyny
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Enigmatyczny problem z silnikiem

Postprzez resu45 » 21 lis 2015, o 19:31

Szperając w necie, objawy pasują do tych w przypadku uszkodzonej uszczelki pod głowica. Czy opłaca naprawa takiego auta ?
resu45
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2015, o 15:51
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Enigmatyczny problem z silnikiem

Postprzez pablomed » 28 lis 2015, o 13:00

twój opis nie daje szans na konkretna odpowiedź, nic nie pasuje do uszczelki. Postępowanie mechanika ok, w takich niejasnych awariach układ zapłonowy trzeba wykluczyć a niema jak inaczej tylko przez podmianę, reszta się okaże. Wszystko się naprawi a koszty dla golfa III nie sa duże, o ile nie trafisz na mechanika naciągacza
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 15 gości

cron