Dziwne stukanie podczas normalnej jazdy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Dziwne stukanie podczas normalnej jazdy

Postprzez wisnia198 » 25 lip 2012, o 22:50

Witam Drogich forumowiczów, sporo szukałem i nic... Mój problem polega na tym że podczas normalnej jazdy na wprost w kabinie słychać jakiś stukot. Najbardziej nasilony i ciągły stukot jest przy prędkościach 60 - 80 km/h i kontrowaniu kierownicą... WYDAJE mi się że bardziej przy kontrze w lewo. Nie słychać go przy przyśpieszaniu, jedynie kiedy "unormuje" obroty i jazdę. Jak zacznie stukać i wrzucę "luz" dalej stuka więc wydech nie drży i ta opcja mi odpada. Stukało przed remontem zawieszenia, w czasie kiedy robiłem trasę 800km. W ciągu trzech tygodni: wymieniłem; wahacze kompletne, tarcze, klocki przód, sworznie, łączniki stabilizatora i gumy stabilizatora, gumy-łożyska amortyzatorów, zregenerowana pompa wspomagania (simering i łożysko), no i dziś zostały wymienione opony i wyważone koła, stukot pozostał a uwierzcie że skończyły mi się opcje co może być nie tak. Proszę o pomoc i z góry dziękuje
wisnia198
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 lut 2011, o 22:09
Lokalizacja: bydgoszcz

Dziwne stukanie podczas normalnej jazdy

 

Postprzez prezesik » 26 lip 2012, o 00:09

Najlepiej podnieść przód pierw jedną stronę, potem drugą osobno, uruchomić silnik włączyć np. 4 bieg i nasłuchiwać. Może to być wychechłany przegub, ale który... to trzeba byłoby zdiagnozować. Może być też wina przekładni planetarnej w skrzyni biegów.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pietrasiak2 » 27 lip 2012, o 07:28

Tak jak prezesik25, jeżeli jest to "tylko podczas jazdy " to może być przegub zewnętrzny lub wewnętrzny pytanie tylko czy przy skrętach nie nasila się. Sprawdzałeś stan osłon przegubów i dokręcenie wewnętrznego do flansz?Czy pewien jesteś , że te stuki dochodzą z przodu? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości