Dziwne odgłosy na zimnym silniku i przy dodawaniu gazu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Dziwne odgłosy na zimnym silniku i przy dodawaniu gazu

Postprzez KaMe101 » 21 gru 2011, o 09:11

Witam,
Problem tkwi w tym, że gdy odpalam samochód to zaczyna coś klekotać typu metaliczny dźwięk. Nie wiem może zbyt duże luzy na zaworach. Dźwięk ten też się pojawia przy dodawaniu gazu. Nie wiem pomyślałem może skrzynia ale skrzynia nie trzaskała by się na biegu jałowym na postoju. Zaczęło to się pojawiać jak przyszły ostatnio chłodniejsze dni. Więc, że tak powiem jestem w kropce i nie wiem co może tak się trzaskać, klekotać.
KaMe101
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 13:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Dziwne odgłosy na zimnym silniku i przy dodawaniu gazu

 

Postprzez prezesik » 22 gru 2011, o 19:42

Na początku mogą klepać popychacze hydrauliczne, ale powinny po minucie ucichnąć. Sprawdź stan oleju w silniku, bo przy niskim poziomie oleju silnik chodzi jak sieczkarnia.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez buziol12 » 24 gru 2011, o 01:09

Przysłuchaj się dokładnie silnikowi.. bo możliwe jest, że to wtrysk tak głośno chodzi.. w starych autach jest to normalne
Avatar użytkownika
buziol12
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 20 wrz 2009, o 14:48
Lokalizacja: Słupsk
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez KaMe101 » 24 gru 2011, o 10:12

Możesz mieć racje też z tym wtryskiem bo kupiłem samochód od gościa który odpalał go prawdopodobnie tylko na gazie ; / i miałem zanieczyszczony wtrysk, na benzynie w ogóle nie dało się jechać teraz tylko troszkę przerywa na zimnym i łapie odcięcie przy 5 tyś/obr zamaist przy około 7 tyś/obr. Ale na gazie mam bardzo podobne tez dźwięki a gaz tam jest zwyczajny założony
KaMe101
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 13:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości