dziwna praca silnika po zalaniu woda

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

dziwna praca silnika po zalaniu woda

Postprzez rafal9119 » 22 lut 2012, o 17:41

witam ,dziś lece sobie golfem po panne i mijajac sie z autem wpadłem w duża kałuże podjechałem pod jej chate ,zgasiłem auto za pare minut odpalał i ruszamy ,zdążyłem tylko podjechac 50 metry i auto osłabło jak by na 3 garach chodził , przerywało ale nie gasło .Co mogło spowodowac tą zła prace silnika, kopułka,aparat ,przewody wn są suche. wiece dobre,czyszczone. zalana została tylko wtyczka od sondy . miał kos podobna sytuacje?
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

dziwna praca silnika po zalaniu woda

 

Postprzez Paweu » 22 lut 2012, o 18:49

Też tak miałem w 1.4

Przejechałem przez kałuże niby wszystko spoko ujechałem kawałek i po chwili zgasł... i nie chciał odpalić.. dopiero po paru minutach zaskoczył ale nierówno pracował.. Gdy otworzyłem maskę , okolice alternatora były mokre, kawałek grodzi i wydech przed sondą..
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez AdiK__ » 22 lut 2012, o 18:52

Normalne zjawisko po zamoczeniu benzyniaczka. Niech postoi obeschnie i będzie dalej śmigać. Woda dostała się do układu elektrycznego i zrobilo male zwarcia. Nie przejmuj się będzie życ
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez K@mil » 22 lut 2012, o 23:02

Tak jak pisze AdiK__, tylko ze w lato, radzilbym sprawdzic wszystkie przewody od swiec itp :) jak wszystko szczelne to mala ilosc wody nie powinna mu zaszkodzić :)
Oczywiscie po myciu np karcherem moze ciezko odpalać az wszystko nie wyparuje ale to karcher gdzie jest duża ilosc wody

W lato otwiera sie maske i daje czas zeby postał na sloneczku a w zime trzeba czekac :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez rafal9119 » 23 lut 2012, o 09:40

jechałem tak z 5 km ale pod chata mu przechodziło. najbardziej ucierpiała kostka od sondy. przewody wn to są pod obudowa filtra powietrza to raczej tam sie nie dostała.
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości