Duży szum podczas jazdy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Duży szum podczas jazdy

Postprzez bejker72 » 30 sty 2012, o 18:06

Witam wszystkich ostatnio zauważyłem coś bardzo nie pokojącego w moim golfie III. Mianowicie zaczęło się jak było jeszcze ciepło: jadąc samochodem w jakimś momencie dobiegał z przodu duży pisk coś w rodzaju szumu i jak delikatnie przyhamowałem to ustawało, od niedawna dzieje się to samo tylko słychać to jeszcze głośniej i bardzo długo, zauważyłem że najczęściej pojawia się ten dźwięk jak najadę na jakąś dziurę(ale nie zawsze) i największe objawy są jak silnik jest zimny, jak się dobrze nagrzeje to dalej jest ten hałas ale nie taki długi żeby przestało hałasować to muszę dobrze przyhamować a nawet się zatrzymać, dźwięk dobiega tak jak by z lewej strony. Byłem u mechanika i myślałem że to łożysko w przodzie ale ono by cały czas szumiała i jednak to nie łożyska, mechanik podejrzewał że może być to czujnik prędkości ten który jest w skrzyni biegów ale wymieniliśmy na inny odpięliśmy go wyciągnęliśmy tą plastikową część z środka i to nie pomogło, wykluczyliśmy też skrzynie ponieważ jak był ten hałas to zmieniałem biegi luzowałem go a hałas się nie nasilał ani nie zmieniał, samochód wydaje takie dziwne objawy jak jedzie i to nie zawsze na postoju nic nie słychać.
bejker72
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 10:02
Lokalizacja: Łąkta

Duży szum podczas jazdy

 

Postprzez nolan22 » 30 sty 2012, o 19:32

mozesz mniec czasami łozysko w kole do wymiany bo łozysko robi szum czym bardziej wyrobione bardziej szumi oraz tez troche mogą ci szumiec oponki
MOJE MK3

SPRZEDAM GOLFA GTI NA CZESCI CO POTRZEBA TO PISAC PW ALBO GG 21284534
Avatar użytkownika
nolan22
Ekspert
 
Posty: 1250
Dołączył(a): 4 sty 2011, o 13:19
Lokalizacja: wlkp/Śmigiel

Postprzez bejker72 » 30 sty 2012, o 20:33

Opony całkowicie inaczej szumią podobnie do łożyska, dzwonił do mnie mechanik i mówił że jak kiedyś wymienialiśmy prawe tylnie łożysko to piasta była w miejscu łożyska przyjechana i mówił że może być problem, jutro podniosę koło i zobaczę czy są luzy jak tak to piasta do wymiany, ale dziwi mnie że to z przodu słychać
bejker72
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 10:02
Lokalizacja: Łąkta

Postprzez nolan22 » 1 lut 2012, o 20:13

to może to piasta tak szumi ?
MOJE MK3

SPRZEDAM GOLFA GTI NA CZESCI CO POTRZEBA TO PISAC PW ALBO GG 21284534
Avatar użytkownika
nolan22
Ekspert
 
Posty: 1250
Dołączył(a): 4 sty 2011, o 13:19
Lokalizacja: wlkp/Śmigiel


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości