Duży szum podczas jazdy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Duży szum podczas jazdy

Postprzez bejker72 » 30 sty 2012, o 18:06

Witam wszystkich ostatnio zauważyłem coś bardzo nie pokojącego w moim golfie III. Mianowicie zaczęło się jak było jeszcze ciepło: jadąc samochodem w jakimś momencie dobiegał z przodu duży pisk coś w rodzaju szumu i jak delikatnie przyhamowałem to ustawało, od niedawna dzieje się to samo tylko słychać to jeszcze głośniej i bardzo długo, zauważyłem że najczęściej pojawia się ten dźwięk jak najadę na jakąś dziurę(ale nie zawsze) i największe objawy są jak silnik jest zimny, jak się dobrze nagrzeje to dalej jest ten hałas ale nie taki długi żeby przestało hałasować to muszę dobrze przyhamować a nawet się zatrzymać, dźwięk dobiega tak jak by z lewej strony. Byłem u mechanika i myślałem że to łożysko w przodzie ale ono by cały czas szumiała i jednak to nie łożyska, mechanik podejrzewał że może być to czujnik prędkości ten który jest w skrzyni biegów ale wymieniliśmy na inny odpięliśmy go wyciągnęliśmy tą plastikową część z środka i to nie pomogło, wykluczyliśmy też skrzynie ponieważ jak był ten hałas to zmieniałem biegi luzowałem go a hałas się nie nasilał ani nie zmieniał, samochód wydaje takie dziwne objawy jak jedzie i to nie zawsze na postoju nic nie słychać.
bejker72
Berbeć

Duży szum podczas jazdy

Postprzez nolan22 » 30 sty 2012, o 19:32

mozesz mniec czasami łozysko w kole do wymiany bo łozysko robi szum czym bardziej wyrobione bardziej szumi oraz tez troche mogą ci szumiec oponki
MOJE MK3
http://www.golf3.pl/topics2/vw-golf-mk3 ... t59130.htm
SPRZEDAM GOLFA GTI NA CZESCI CO POTRZEBA TO PISAC PW ALBO GG 21284534
nolan22
Ekspert

Postprzez bejker72 » 30 sty 2012, o 20:33

Opony całkowicie inaczej szumią podobnie do łożyska, dzwonił do mnie mechanik i mówił że jak kiedyś wymienialiśmy prawe tylnie łożysko to piasta była w miejscu łożyska przyjechana i mówił że może być problem, jutro podniosę koło i zobaczę czy są luzy jak tak to piasta do wymiany, ale dziwi mnie że to z przodu słychać
bejker72
Berbeć

Postprzez nolan22 » 1 lut 2012, o 20:13

to może to piasta tak szumi ?
MOJE MK3
http://www.golf3.pl/topics2/vw-golf-mk3 ... t59130.htm
SPRZEDAM GOLFA GTI NA CZESCI CO POTRZEBA TO PISAC PW ALBO GG 21284534
nolan22
Ekspert

- - -

Powrót do Silniki benzynowe