Duze spalanie,temeratura,czujnik oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Duze spalanie,temeratura,czujnik oleju

Postprzez siwek331 » 23 gru 2013, o 17:10

Witam,zalozylem temat tutaj bo mam kilka watpliwosci co do mojego golfa,a mianowicie
Pali ponad 11 litrów w miescie,co wydaje mi się za dużo,nie dawał tez cieplego powietrza myslalem ze to termostat,ale byla to nagrzewnica ktora wymienilem i z cieplym powietrzem juz jest ok,jednak spalanie nadal jest ogromne.
Druga sprawa to jak byly upaly tam +30 stopni to przy dluzszej jezdzie auto zagrzewalo sie do prawie 100 i zaczynała mi migać i piszczec kontolka z oleju czym to jest spowodowane?Dodam jeszcze ze wczoraj jadąc a byl lekki przymrozek miałem to samo w czym jest problem?
Wyczytalem jeszcze w necie ze przyczyną duzego spalania moze byc uszkodzona sonda,da sie jakos sprawdzić czy jest dobra czy nie ?
Z gory dzieki za odpowiedzi.
siwek331
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 17:02
Lokalizacja: abc

Duze spalanie,temeratura,czujnik oleju

 

Postprzez pablomed » 23 gru 2013, o 17:23

po prostu trzeba jechać do kogoś na diagnostykę, spec odepnie komputer, sprawdzi testerem lambdę, zmierzy ciśnienie oleju i sprężania. Na razie ciężko wiedzieć czy problem jest tylko z jakimś czujnikiem elektronicznym , jaka jest przyczyna przegrzewania się. Może być sprawa łączono bo temperatura 100 stopni niema prawa na tyle rozrzedzić oleju (chyba że masz słonecznikowy) żeby spadało ciśnienie oleju i piszczała kontrolka.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez siwek331 » 23 gru 2013, o 17:46

Tak tylko nie mam złacza OBD wiec z podlaczeniem komputera moze byc problem
siwek331
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 17:02
Lokalizacja: abc

Postprzez pietrasiak2 » 24 gru 2013, o 09:57

Ale nad popielniczką możesz mieć 4 przewody luzem z wsuwkami wyciągnij zaślepkę i popatrz . W którymś z aut tak miałem i dało się wpiąć w obd chyba 1.
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez siwek331 » 24 gru 2013, o 12:32

Racja,sa tam jakies luzne kabelki dzieki wielkie na dniach pojade pod kompa i zobaczymy co go boli
siwek331
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 17:02
Lokalizacja: abc

Postprzez DalSharum » 5 sty 2014, o 20:23

Witam. W moim golfiku również mam problem z piszczącą lampką oleju... Zazwyczaj dzieje się to gdy temp oleju dojdzie do ok 70 st. Latem wraz z kumplem sprawdzałem ciśnienie w każdym z garów i było równo na każdym po 11,5 bądź 13,5 (nie pamiętam). Czy to może być wina oleju, czy czegoś innego? Na chwilę obecną w mam zalany 10w40, a na liczniku mam 275 tyś przejechane.
Pyt nr 2. Jaka powinna być normalna temp oleju? U mnie nagrzewa się max do 96 st gdy nie żałuję autka i jadę powyżej 130 km/h przed dłuższy czas.
DalSharum
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 21:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pietrasiak2 » 6 sty 2014, o 10:13

DalSharum napisał(a):Witam. W moim golfiku również mam problem z piszczącą lampką oleju... Zazwyczaj dzieje się to gdy temp oleju dojdzie do ok 70 st. Latem wraz z kumplem sprawdzałem ciśnienie w każdym z garów i było równo na każdym po 11,5 bądź 13,5 (nie pamiętam). Czy to może być wina oleju, czy czegoś innego? Na chwilę obecną w mam zalany 10w40, a na liczniku mam 275 tyś przejechane.
Pyt nr 2. Jaka powinna być normalna temp oleju? U mnie nagrzewa się max do 96 st gdy nie żałuję autka i jadę powyżej 130 km/h przed dłuższy czas.

1.Ciśnienie sprężania masz ok. Ale... sprawdź ciśnienie oleju to powoduje alarm . Sprawdź to w pełnym zakresie obrotów na rozgrzanym silniku. W szcegulności rozchodzi się o obroty biegu jałowego i 2200-2500 jak podaje producent. Wtedy można więcej coś powiedzieć.
2.Temperaturę oleju masz ok jest zbliżona do temp. cieczy.
3.Jak pomierzysz ciśnienie oleju manometrem i będzie ok to będzie do wymiany któryś z czujników ,ale za wcześnie na diagnozę zmierz i odezwij się :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 11 gości