Duże spalanie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Duże spalanie

Postprzez Defo » 5 lut 2014, o 19:59

Witam serdecznie:)

Mam problem z apetytem mojego autka w miescie ok 12l w trasie max schodze do 9l według komputera a według mnie i tak pali jeszcze wiecej...Prosze o pomoc bo naprawde nie wiem co moge zrobic aby zmniejszyc spalanie. Nadmienię ze staram sie jedzic oszczednie krece go do 2tys obr. Odczuwam czasem braki w mocy... moze błędnie bo malo jeżdżę ze wzgledu na spalanie. Silnik dobrze utrzymany bez wycieków-czyściutki, Jesli to pomoże to mam problem jeszcze z wrzucaniem 1 jak auto jest w ruchu, jak stoi beg wchodzi elegancko.

Silnik 1.6 101km 16 zaworów.
Defo
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 19:41
Lokalizacja: łódzkie

Duże spalanie

 

Postprzez sebastyanov » 6 lut 2014, o 16:18

duże spalanie może byc spowodowane zle pracujaca sonda lambda. na forum jest jak sprawdzic sonde. moze tez ssanie sie nie wylaczac. wadliwy byl by czujnik temperatury taki 4 pinowy na kroćcu od termostatu i ciagle dawkuje paliwo jak na zimnym silniku. ale ja na Twoim miejscu pojechał bym na diagnostyke komputerowa moze jakis czujnik faktycznie padl .
pozdro.
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Postprzez pawlacz » 6 lut 2014, o 16:29

1 nie wrzucisz jak juz ruszysz ;p to jest blokada.
pawlacz
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 12:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Misiek1994 » 6 lut 2014, o 19:31

Defo, tak jak kolega wyżej pisze jedynka zawsze ciężko wchodzi jak jedziesz, bo np jedziesz 60 i redukcja na jedynkę, silnik przeżywa ból jak przy wieszaniu :D

Co do spalania silnik normalnie pracuje, tzn czy łapie temperaturę roboczą? U mnie co prawda w 1.4 ale miałem podobnie, że silnik mi się nie chciał nagrzać bo termostat miałem padnięty i nie łapał nawet 70* też spalał więcej niż zwykle powinien. Po wymianie pali tak jak powinien :)
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Defo » 6 lut 2014, o 22:18

Zazwyczaj robie krótkie trasy 5-10km po miescie silnik max 70stopni. Wiec cos moze byc na rzeczy bo chyba nigdy nie osiagnoł puki co a mam go 3 miesiace:P 90 stopni czyli chyba optymalnej temperatury roboczej. Nawet przy trasie 40km mial problem dojsc do 80stopni ale temperatura otoczenia bylo -8 co moze tez miec wplyw. No tak dodam jeszcze ze kiedy auto stoi czaem jak jest bardzo zimno i lód na szybcie to sobie czekam az pusci troche a komp pokazuje spalanie 56l np. potem jak jade to sobie spada... a co do tego pierwszego biegu to jak samochód jest w ruchu to nie wrzuce jedynki? Ja chyba wrzucalem se jak np samochod sie tam toczyl a ja potrzebowalem ostrego zrywu a na 2 juz by zamulil. Wtedy weszła ale z użyciem dużej sily:)
Defo
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 19:41
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Misiek1994 » 6 lut 2014, o 22:28

Defo, tak wchodzi ta jedynka, wejdzie ale pod naporem im wolniej tym bardziej luzem wchodzi :D

A co do temperatury, według mnie sprawdzić termostat bo mi się wydaje że coś on ma, może tak jak mój się zacina. Mechanikiem nie jestem więc tylko sugeruję :)
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 7 lut 2014, o 08:38

Zazwyczaj robie krótkie trasy 5-10km po miescie silnik max 70stopni. Wiec cos moze byc na rzeczy bo chyba nigdy nie osiagnoł puki co a mam go 3 miesiace:P 90 stopni czyli chyba optymalnej temperatury roboczej. Nawet przy trasie 40km mial problem dojsc do 80stopni ale temperatura otoczenia bylo -8 co moze tez miec wplyw. No tak dodam jeszcze ze kiedy auto stoi czaem jak jest bardzo zimno i lód na szybcie to sobie czekam az pusci troche a komp pokazuje spalanie 56l np. potem jak jade to sobie spada... a co do tego pierwszego biegu to jak samochód jest w ruchu to nie wrzuce jedynki? Ja chyba wrzucalem se jak np samochod sie tam toczyl a ja potrzebowalem ostrego zrywu a na 2 juz by zamulil. Wtedy weszła ale z użyciem dużej sily:)

Cóż na krótkich odcinkach to średnie spalanie może być większe tym bardziej zimą , to nie jest silnik z bezpośrednim wtryskiem i inaczej sterownik dozuje.Nawet w książkowe spalanie podawane jest dla jednorazowych przejazdów ok 50km i tak producent podaje. Cóż miasto niedogrzany silnik itd i dodam iak patrzysz na MFA to i tak on pokazuje to co ECU podaje najlepiej jest sprawdzić rzeczywiście ile łyknął. Czyli zalać do pełna pod korek zrobić jakiś przebieg , zalać zpowrotem pod korek i obliczyć realnie. Wtedy masz pełen obraz swego spalania :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Zdekonspirowany » 7 lut 2014, o 17:24

Kolego mam identyczny problem, mój golfik pokazuje mi jakieś 15l/100 przy trasie 7-9km do pracy ;/ a spala więcej. Chętnie dowiem się jakie są tego powody - może da się to zmniejszyć ?
Kiedy kupowałem golfika czytałem że spalanie 10-12 to już jak się ma ciężką nogę, jak ja przycisnę moje 100koni to spalam 20 na tej trasie.. :evil:
Avatar użytkownika
Zdekonspirowany
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 17:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Defo » 8 lut 2014, o 13:28

No u mnie MFA pokazuje srednie spalanie 11.6 a z moich testów wynika że trasa 4km po miescie= na koncu 9.4l według MFA a trasa 15km prosta 7.4 wg. MFA. Wiec jesli sie bardzo nie myli to moge obawy są już mniejsze:)

Dokończę teraz o Tym spalaniu które liczylem majac w baku ok 10l to spalanie wyszło mi ok 11l bo przejecvhałem 85km (tylko po mieście i raz trasa 15km. Temperatury otoczenia to ok +5-2 stopnia. Lak w lato zejdę ze spalaniem do 8-9l to będę spokojniejszy. Puki co czekam do lata. Chciałem podrasować golfa ale poczekam jeszcze bo podstawa d;a mnie to puki co to spalanie i musze to rozwiązać:)

A kolego zdekonspirowany policz jakoś sobie spalanie wiesz chyba lepiej bedzie jak juz tu kolega Jarek napisał. Ja też tak w przyszłym Tygodniu zrobie i wylicze jak wypłate dostane:P

Skoro jestesmy na dziale o silnikach benzynowych to mam pytanie:)
Czy da rade zainstalować do mojego 1.6 intercooler?
i jeszcze jedno
Na 3 biegu podczas przyspieszania od 2tyś obr. coś piszczy tz. nie jest do jakiś przerazliwy pisk tylko delikatny jak np. turbo w dieslach. Czesto jak wcisne na 4 to tez. co to moze byc? ma ktos jakies pomysly?

[ Dodano: 2014-04-04, 22:57 ]
Odświeżam temat bo coraz bardziej irytuje mnie spalanie mojego auta... i coś w końcu muszę zrobić... Ostatnio zadbałem o niego wlałem nowy olej i wymieniłem wszystkie filtry. Niestety spalanie nawet wzrosło...

Czy podpięcie pod kompa może wykazać jakieś istotne błędy co do spalania czy czujników majacych wplyw na to?
Przepraszam ze może pisze o tym co już było ale naprawde czytałem juz tu nie jeden temat i szczerze to mam mętlik w głowie a to spalanie mnie juz dobija... chyba sprzedam golfa jak sien ie potrafi a juz części kupiłem na wiosne aby modzic:(
Defo
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 19:41
Lokalizacja: łódzkie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości