Dławienie silnika po wymianie termostatu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Dławienie silnika po wymianie termostatu

Postprzez krzysikm » 7 mar 2013, o 20:27

Witam. W moim mk3 1.8 AAM wymieniłem termostat, ponieważ stary był cały czas otwarty i temperatura dochodziła tylko do 70st, jednak silnik pracował dobrze i nie zauważyłem zwiększonego spalania. Po wymianie termostatu temperatura dochodzi do 90st, ale silnik pracuje dobrze puki jest zimny, po dojściu temperatury do ok 80st przy dodawaniu gazu dławi się i gaśnie, bardzo ciężko go później odpalić, gdy się uda to obroty falują, na biegu jałowym spadają do bardzo niskich. Nie mam obrotomierza więc nie wiem przy jakich obrotach to się dzieje. Mam wrażenie że dostaje za bogatą mieszankę ale dlaczego dzieje się tak po wymianie termostatu i co może być przyczyną? Aha odłączałem akumulator na 15min żeby zresetować komputer ale to nic nie daje. Ma ktoś jakieś pomysły?
krzysikm
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 20:19
Lokalizacja: Wrocław

Dławienie silnika po wymianie termostatu

 

Postprzez K7 » 7 mar 2013, o 21:30

Ja na pierwszym miejscu podejrzewałbym czujnik temperatury cieczy chłodzącej, moze przy większej temperaturze wariowac..
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez pablomed » 8 mar 2013, o 00:58

krzysikm, czujnik temperatury cieczy lub powietrza , nieszczelna podstawka pod wtryskiem, niesprawna sonda lambda. Czyli trzeba auto trochę przediagnozować
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez krzysikm » 8 mar 2013, o 23:59

Faktycznie wina leżała po stronie czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Kupiłem nowy za 50zl wymieniłem i jak ręką odjął wszystko wróciło do normy. Silnik nawet ciszej pracuje tzn ma niższe obroty na biegu jałowym niż wcześniej. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
krzysikm
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 20:19
Lokalizacja: Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości