Czy zimą warto dolewać denaturat do benzyny?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Czy zimą warto dolewać denaturat do benzyny?

Postprzez marker10 » 3 gru 2011, o 12:45

Witam.

Tak jak nazwa tematu mam pytanie czy warto dolewać denaturatu do benzyny ? Jakie są wasze opinie ? stosujecie taki patent ? czy nie ?

Osobiście słyszałem od pewnego faceta który o eksploatacji samochodów w szkole powiedział, że można zastosować w zimę taki patent Aby wlać do zbiornika paliwa np. 60L (zbiornik) można dolać śmiało 250 ml denaturatu i w zimę przy konkretnych morzach nie będzie problemu z zamarzniętym paliwem oraz przewodami paliwowymi. Ponieważ denaturat jakoś reaguje chemicznie z cząsteczkami wody i je wytrąca i znika problem zamarzania paliwa. (jakoś podobnie wytłumaczył).

Chętnie przeczytam zdanie innych osób na ten temat. Tylko proszę nie pisać "jak tankujesz lipne paliwo to tak jest i zamarznie" Ja osobiście tankuje na orlenie i każdy znajomy poleca ze paliwo jest dobre.

Pozdrawiam. ;-)
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Czy zimą warto dolewać denaturat do benzyny?

 

Postprzez trollu » 3 gru 2011, o 12:56

ja jeszcze nie miałem problemu pt zamarznięte paliwo, martwić się można raczej o stan aku ;-) diesle mają gorzej, nie raz już było że rano diesel komuś nie chciał zapalić bo paliwo za gęste.
marker10 napisał(a):denaturat jakoś reaguje chemicznie z cząsteczkami wody i je wytrąca i znika problem zamarzania paliwa.

jeżeli je wytrąca tzn oddziela wode od paliwa to nie rozumiem czemu miało by nie zamarznąć :->
ogólnie jak sie tankuje na dobrych stacjach gdzie nie chrzczą paliwa to nie powinno być problemu. ja zawsze tankuje na bliskiej i zero kłopotów
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez ABU » 3 gru 2011, o 15:44

Denaturatu dolewa się dlatego, że jest higroskopijny tzn łączy się z woda i tworzy "wódke" która jest spalana razem z paliwem.
A ile trzeba dolać ?
Nie da się określic bo nie wiadomo ile jest wody w baku. Najlepiej nalewać od czasu do czasu np po 200 mil albo korzystać z dodatków do paliwa które można kupić w sklepach mot. czy na stacji benzynowej.
Woda pociągnieta przez pompe do wtrysku moze spowodowac zatkanie chwilowe wtrysku. Oczywiście w zimie moze też zamarznąc ale to sie zdarza rzadko. Chyba że sa duże mrozy.

Dlaczego najczesciej w zimie się z tego 'wynalazku" korzysta ?
Bo wtedy jest dużo więcej wilgoci która skrapla się do paliwa i w baku ale równiez na stacjach benzynowych czy podczas transportu.

To tak w skrócie...
ABU
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez strzeliniasty » 3 gru 2011, o 17:09

denaturat albo benzyne wlewalo sie do diesla (ok 5l PB na 100l ropy) teraz koncerny naftowe stosuja juz dodatki do benzyny i ropy na zime by klient nie mial problemow z odpaleniem

chyba ze tankujesz u pana jozka na wsi - tankowanie na markowej stacji i problemow nie bedzie

polecam paliwa z koncernu BP - w zeszla zime tylko tam sie tankowalem i przy -35stopniach w gorach autko odpalalo za pierwszym strzalem

podstawa w zimie to sprawny akumulator
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Artur G » 3 gru 2011, o 19:10

Nigdy nie wlewalem denaturatu ani innych srodkow do benzyny. Tankuje na orlenie i nie mam problemu w zimie z paliwem.
Artur
Artur G
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 21:00
Lokalizacja: małopolska


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości