Czy to świece?? 1.8

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Czy to świece?? 1.8

Postprzez StachuZSS » 29 gru 2011, o 18:18

Witam. Przeprowadzam kapitalny remont mojego golfa 1.8 i dzisiaj była próba generalna odpalenia. Odpalił lecz mam jeszcze kilka problemów. Waham cię co do świec czy kupic nowe czy nie nie wiedziałem jak sprawdzic czy wszystkie działają więc ściągałem fajki zaczynając od lewej strony i jak zdjąłem to obroty spadały az na czwartej gdy zdjęłem nic sie nie działo. Uznałem ze do jest do wymiany. Ale przełożyłem świece pierwszą co działa i ostatnią niby zepsutą i zdejmując pierwszą fajke z niby zepsutej działała a na ostatniej zadnych zmian. Prąd w fajce jest bo wyczułem go palcem. Co tam jest grane ? Jeśli ktoś wie niech mi pomoże. Z góry dziękuję .:)
StachuZSS
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 21:23
Lokalizacja: Pniewo ok Szczecina

Czy to świece?? 1.8

 

Postprzez trojeczkaGT » 29 gru 2011, o 18:34

Prąd w fajce jest bo wyczułem go palcem ?? nie mow ze wsadzales palca w kable WN :D

musisz zobaczyc czy kable sa dobrze wcisniete i czy dzialaja a pozniej trzeba szukac dalej jak to nie kable beda wadliwe.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez StachuZSS » 29 gru 2011, o 18:36

starym sposobem sprawdziłem czy jest prąd. Kable są dociśnięte a szukac dalej tzn gdzie ?
StachuZSS
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 21:23
Lokalizacja: Pniewo ok Szczecina

Postprzez pablomed » 30 gru 2011, o 18:07

nie musza spadac obroty po wyjęciu jednej fajki. Zorientujesz się po mocy silnika czy faktycznie coś jest nie tak
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez StachuZSS » 1 sty 2012, o 16:36

Na wolnych chodzi tak w miare ale są momenty jak by zalewało świece i ona nie przepalała dostarczanego paliwa na jedynce idzie jak rakieta na dwójce szarpie jak kamaz
StachuZSS
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 21:23
Lokalizacja: Pniewo ok Szczecina


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości